1. Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Dąbrowskiego

Komisja przyjęła do realizacji następujący wniosek:

W dniu 17-06-2008 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Dąbrowskiego któremu przewodniczył Pan Marian Szajor. Według przekazanych informacji nasz powiat jest gotów do zapewnienia dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do letniego wypoczynku:- poszczególne gminy przeprowadzą imprezy kulturalne i sportowe – będą one organizowane na bazie obiektów sportowych , oświatowych, domów kultury i świetlic wiejskich,- wszystkie zorganizowane formy wypoczynku dzieci i młodzieży będą się odbywać pod nadzorem osób dorosłych,- policja zwiększy ilość kontroli w miejscach pobytu dzieci i młodzieży (dyskoteki, place zabaw, kąpieliska, obiekty sportowe),- pod patronatem policji wprowadzono dwie akcje "Rowerem bezpiecznie do celu" oraz "Pilnuj drinka",- zwrócono również uwagę na problematykę związaną z dziećmi z rodzin patologicznych. Komisja przyjęła do realizacji następujący wniosek:Wyznaczyć stację diagnostyczną do kontroli autokarów i busów obsługujących wycieczki i zorganizowane wyjazdy.