1. Pomoc samorządów na rzecz powodzian

Pomoc samorządów na rzecz powodzian

Ostateczną decyzję podejmie Rada Powiatu na najbliższej sesji.

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego na wniosek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej dokonał podziału środków finansowych otrzymanych przez powiat dla powodzian. Na kwotę 32.504 zł złożyły się pieniądze przekazane przez samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu, miasto Łódź oraz od indywidualnych ofiarodawców. Środki te otrzymają: gmina Radgoszcz – kwota 14.054 zł, gmina Szczucin – kwota 10.030 zł oraz gmina Dąbrowa Tarnowska – kwota 8.420 zł. Ostateczną decyzję podejmie Rada Powiatu na najbliższej sesji. W celu realizacji podjętych decyzji zostaną zawarte ze samorządami gminnymi, umowy określające warunki udzielenia pomocy finansowej oraz przeznaczenie i zasady rozliczenia.