Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podsumowanie projektu "In tune with Europe"

Podsumowanie projektu "In tune with Europe"

Podsumowanie projektu

W weekend delegacja z Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Robertem Panterą wzięła udział w międzynarodowej konferencji na Węgrzech podsumowującej projekt "In tune with Europe" współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Projekt, w którym uczestniczyło 6 krajów tj. Bułgaria (miasto Nessebar), Niemcy (miasto Roding), Polska (Powiat Dąbrowski), Rumunia (miasto Baile Thusnad), Węgry (XVIII Dzielnica Budapesztu), Włochy (miasto San Nicola La Strada) był realizowany w latach 2011 – 2012. Liderem była XVIII Dzielnica Budapesztu Pestszentlőrinc-Pestszentimre. Przedsięwzięcie to obejmowało 7 spotkań, po jednym spotkaniu u partnerów i 2 spotkania u lidera projektu.

Realizacja przyniosła wymierne korzyści dla naszych regionów. Dzięki funduszom z Komisji Europejskiej organizowane spotkania w miastach partnerskich pozwoliły ich uczestnikom poznać kulturę i tradycje krajów partnerskich. Można było zobaczyć jak partnerzy pracują, uczą się i jak spędzają wolny czas. Spotkania w Budapeszcie i Nessebarze pozwoliło poznać urbanistykę miast jak również zobaczyć zabytki Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Roding można było zobaczyć inicjatywy podejmowane na rzecz rozwoju miata. Sektor przedsiębiorstw i stosunki gospodarcze sprzyjające i promujące pomyślny rozwój miasta został zaprezentowany w San Nicola La Strada we Włoszech. Będąc w Baile Tusnad uczestnicy projektu zobaczyli wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz rozwoju turystyki. Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej, podczas którego przedstawiliśmy sektor edukacji społeczeństwa na każdym etapie kształcenia zostało bardzo dobrze odebrane przez naszych partnerów. Poszczególne delegacje miło wspominały pobyt w naszym regionie.

Organizacja tych spotkań pozwoliła poznać wspaniałą historię i zabytki naszych partnerów. Była również okazja do nawiązania przyjaznych stosunków partnerskich, nauki języków oraz podniesienia wiedzy o kulturze i tradycjach. Pomimo tego, że uczestnicy porozumiewali się w różnych językach – to jednak znaleźli wspólny język spotkań – język gościnności i przyjaźni.

Podczas uroczystej konferencji podsumowującej projekt Wicestarosta Robert Pantera podziękował poszczególnym delegacjom za miłą współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia oraz wręczył okolicznościowy list.

Wszystkie przybyłe do Budapesztu delegacje wzięły udział w lokalnym kulinarno – muzycznym festiwalu zwanym "Wrześniowa degustacja", który odbył się w Ogrodzie Bokay. W trakcie festiwalu zorganizowany został konkurs gotowania i grillowania. Nasza delegacja wraz z innymi przybyłymi delegacjami uczestniczyła w konkursie grillowania. Przygotowane polskie potrawy zostały docenione przez komisję konkursową i znalazły się na podium wraz z potrawami przygotowanymi przez delegacje z Rumunii i Włoch.

Uczestnicy projektu zwiedzili również skansen etnograficzny w Szentendre.

Uwieńczeniem tego międzynarodowego spotkania było wspólne podpisanie deklaracji zamykającej projekt.


W weekend delegacja z Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Robertem Panterą wzięła udział w międzynarodowej konferencji na Węgrzech podsumowującej projekt "In tune with Europe" współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. Projekt, w którym uczestniczyło 6 krajów tj. Bułgaria (miasto Nessebar), Niemcy (miasto Roding), Polska (Powiat Dąbrowski), Rumunia (miasto Baile Thusnad), Węgry (XVIII Dzielnica Budapesztu), Włochy (miasto San Nicola La Strada) był realizowany w latach 2011 – 2012. Liderem była XVIII Dzielnica Budapesztu Pestszentlőrinc-Pestszentimre. Przedsięwzięcie to obejmowało 7 spotkań, po jednym spotkaniu u partnerów i 2 spotkania u lidera projektu. Realizacja przyniosła wymierne korzyści dla naszych regionów. Dzięki funduszom z Komisji Europejskiej organizowane spotkania w miastach partnerskich pozwoliły ich uczestnikom poznać kulturę i tradycje krajów partnerskich. Można było zobaczyć jak partnerzy pracują, uczą się i jak spędzają wolny czas. Spotkania w Budapeszcie i Nessebarze pozwoliło poznać urbanistykę miast jak również zobaczyć zabytki Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Roding można było zobaczyć inicjatywy podejmowane na rzecz rozwoju miata. Sektor przedsiębiorstw i stosunki gospodarcze sprzyjające i promujące pomyślny rozwój miasta został zaprezentowany w San Nicola La Strada we Włoszech. Będąc w Baile Tusnad uczestnicy projektu zobaczyli wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz rozwoju turystyki. Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej, podczas którego przedstawiliśmy sektor edukacji społeczeństwa na każdym etapie kształcenia zostało bardzo dobrze odebrane przez naszych partnerów. Poszczególne delegacje miło wspominały pobyt w naszym regionie. Organizacja tych spotkań pozwoliła poznać wspaniałą historię i zabytki naszych partnerów. Była również okazja do nawiązania przyjaznych stosunków partnerskich, nauki języków oraz podniesienia wiedzy o kulturze i tradycjach. Pomimo tego, że uczestnicy porozumiewali się w różnych językach – to jednak znaleźli wspólny język spotkań – język gościnności i przyjaźni. Podczas uroczystej konferencji podsumowującej projekt Wicestarosta Robert Pantera podziękował poszczególnym delegacjom za miłą współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia oraz wręczył okolicznościowy list. Wszystkie przybyłe do Budapesztu delegacje wzięły udział w lokalnym kulinarno – muzycznym festiwalu zwanym "Wrześniowa degustacja", który odbył się w Ogrodzie Bokay. W trakcie festiwalu zorganizowany został konkurs gotowania i grillowania. Nasza delegacja wraz z innymi przybyłymi delegacjami uczestniczyła w konkursie grillowania. Przygotowane polskie potrawy zostały docenione przez komisję konkursową i znalazły się na podium wraz z potrawami przygotowanymi przez delegacje z Rumunii i Włoch. Uczestnicy projektu zwiedzili również skansen etnograficzny w Szentendre. Uwieńczeniem tego międzynarodowego spotkania było wspólne podpisanie deklaracji zamykającej projekt.