Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w Wielopolu

Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w Wielopolu

Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w Wielopolu

W dniu dzisiejszym, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana umowa gwarantującą dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi powiatowej 1316K Dąbrowa Tarnowska – Otfinów w km 6+381 – 8+363 w miejscowości Wielopole”. Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe, a zmodernizowana droga będzie dostępna dla kierowców w listopadzie tego roku.

Umowę na tę inwestycję drogową o łącznej wartości 3,3 mln zł podpisali przedstawiciele samorządów: Stanisław Sorys wicemarszałek województwa Małopolskiego, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta oraz Maria Sztorc skarbnik Powiatu.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości 2,5 mln złotych droga ta będzie miała położoną nową nawierzchnię, ale przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pieszych korzystających z tej trasy. Dofinansowanie ze środków unijnych pozwoli wykonać przebudowę tej drogi na długości 1982m.

Inwestycja rozpocznie się w miejscu, gdzie kończy się już wyremontowany przez Wnioskodawcę odcinek drogi powiatowej i przebiega w kierunku zachodnim. Koniec zakresu opracowania w km 8+363 pokrywa się na granicy powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, czyli na granicy miejscowości Wielopole (powiat dąbrowski) i Gorzyce (powiat tarnowski). Odcinek ten łączy się bezpośrednio z istniejącymi terenami inwestycyjnymi SAG o powierzchni 6,65 ha.

Realizowany projekt zakłada wykonanie prac, które nie tylko poprawią stan techniczny drogi, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Zanim to jednak nastąpi należy częściowo usunąć istniejący, nierówny i mocno zniszczony asfalt, poszerzyć drogę pod nową nawierzchnię, wykonać nowe pobocza o szerokości 1 m, a także przeprowadzić zadania związane z odwodnieniem terenu. Następnie zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej drogi oraz zjazdów indywidualnych i publicznych. Na trasie pojawią się też nowe oznakowania pionowe i poziome, bezpieczne przejście dla pieszych oraz bariery ochronne drogowe.

Parametry przebudowy drogi oraz wydzielone pasy ruchu pozwolą na swobodny przejazd autobusów, pojazdów ciężarowych, rolniczych czy dostawczych. Warto podkreślić, że cały projekt zostanie zrealizowany z zastosowaniem nowoczesnych i najwyższej jakości materiałów.

Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju infrastruktury drogowej służącej rozwojowi gospodarczemu oraz adekwatnej do potrzeb mobilnego społeczeństwa. Dobra infrastruktura transportowa będzie sprzyjać konkurencyjności gospodarczej i spójności przestrzennej regionu a także przyczyni się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.

msmol/mags

W dniu dzisiejszym, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana umowa gwarantującą dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi powiatowej 1316K Dąbrowa Tarnowska – Otfinów w km 6+381 – 8+363 w miejscowości Wielopole”. Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe, a zmodernizowana droga będzie dostępna dla kierowców w listopadzie tego roku. Umowę na tę inwestycję drogową o łącznej wartości 3,3 mln zł podpisali przedstawiciele samorządów: Stanisław Sorys wicemarszałek województwa Małopolskiego, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta oraz Maria Sztorc skarbnik Powiatu. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości 2,5 mln złotych droga ta będzie miała położoną nową nawierzchnię, ale przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pieszych korzystających z tej trasy. Dofinansowanie ze środków unijnych pozwoli wykonać przebudowę tej drogi na długości 1982m. Inwestycja rozpocznie się w miejscu, gdzie kończy się już wyremontowany przez Wnioskodawcę odcinek drogi powiatowej i przebiega w kierunku zachodnim. Koniec zakresu opracowania w km 8+363 pokrywa się na granicy powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, czyli na granicy miejscowości Wielopole (powiat dąbrowski) i Gorzyce (powiat tarnowski). Odcinek ten łączy się bezpośrednio z istniejącymi terenami inwestycyjnymi SAG o powierzchni 6,65 ha. Realizowany projekt zakłada wykonanie prac, które nie tylko poprawią stan techniczny drogi, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Zanim to jednak nastąpi należy częściowo usunąć istniejący, nierówny i mocno zniszczony asfalt, poszerzyć drogę pod nową nawierzchnię, wykonać nowe pobocza o szerokości 1 m, a także przeprowadzić zadania związane z odwodnieniem terenu. Następnie zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej drogi oraz zjazdów indywidualnych i publicznych. Na trasie pojawią się też nowe oznakowania pionowe i poziome, bezpieczne przejście dla pieszych oraz bariery ochronne drogowe. Parametry przebudowy drogi oraz wydzielone pasy ruchu pozwolą na swobodny przejazd autobusów, pojazdów ciężarowych, rolniczych czy dostawczych. Warto podkreślić, że cały projekt zostanie zrealizowany z zastosowaniem nowoczesnych i najwyższej jakości materiałów. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju infrastruktury drogowej służącej rozwojowi gospodarczemu oraz adekwatnej do potrzeb mobilnego społeczeństwa. Dobra infrastruktura transportowa będzie sprzyjać konkurencyjności gospodarczej i spójności przestrzennej regionu a także przyczyni się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. msmol/mags