1. Poświęcenie aparatury medycznej i nowego bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 23 lutego br. odbyło się uroczyste poświęcenie aparatury medycznej i nowego bloku operacyjnego przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej poprzedzone mszą św. odprawianą w kaplicy szpitalnej, w intencji pracowników i pacjentów szpitala. Mszę św. koncelebrował ks. Biskup Wiesław Lechowicz w asyście Proboszcza dąbrowskiej parafii ks. Stanisława Cyrana oraz kapelana Szpitala ks. Zbigniewa Szewczyka.Władze Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło. Na uroczystość poświęcenia nowego bloku operacyjnego przybyli m.in.: ks. Prałat Józef Poremba, ks. Prałat Józef Przybycień, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Dyrektor Biura Poselskiego Aleksandra Grada - Tomasz Wójcik, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior, Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.W uroczystości wzięli udział również: Przewodniczący Rad Gminnych, Radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, Dyrektorzy Instytucji i Jednostek Organizacyjnych Powiatu i Gminy, Komendanci Służb Mundurowych, Przedstawiciele Związków Zawodowych ZOZ, Przedstawiciele Organizacji i Stowarzyszeń, Ordynatorzy Oddziałów Szpitala oraz Przedsiębiorcy z Powiatu Dąbrowskiego. Organizatorami uroczystości była dyrekcja Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej: Dyrektor ZOZ Jerzy Orzeł, który powitał gości i prowadził uroczystość, Z-ca dyrektora ZOZ ds. administracyjno-eksploatacyjnych Łukasz Węgrzyn oraz Z-ca dyrektora ZOZ ds. Lecznictwa Waldemar Weryński. Po powitaniu przybyłych gości Dyrektor Jerzy Orzeł, skierował słowa podziękowań dla bp. Wiesława Lechowicza za przybycie i poświęcenie bloku operacyjnego oraz aparatury medycznej oraz wyraził wdzięczność Władzom Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Samorządu Powiatowego za pomoc finansową i wsparcie w dążeniu do realizacji każdego etapu tej inwestycji. Następnie głos zabrał Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który pogratulował dyrekcji Szpitala zakończenia tak poważnego projektu oraz podziękował: Zarządowi Województwa Małopolskiego oraz obecnemu Posłowi na Sejm RP Andrzejowi Sztorcowi za dofinansowanie tego przedsięwzięcia a także Radnemu Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesławowi Łączyńskiemu za wspieranie działań Powiatu przy realizacji tego zadania. Starosta w swoim wystąpieniu wyraził przekonanie iż nowo oddany do użytku blok operacyjny dąbrowskiego szpitala jest jednym z najnowocześniejszych w województwie małopolskim, co gwarantuje poprawę jakości leczenia dla mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego.Zaznaczył także, że staraniem Samorządu Powiatowego oraz Samorządów Gminnych było, aby nowy blok operacyjny wyposażony w nowoczesne sale operacyjne, salę wybudzeń, centralną sterylizatornię oraz inne niezbędne zaplecza, zapewnił optymalne warunki pracy dla personelu oraz spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu dla pacjentów.Na zakończenie części oficjalnej wystąpił Bolesław Łączyński, który odczytał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, skierowany na ręce Starosty Dąbrowskiego i Dyrektora Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.W liście, Marszałek Województwa złożył gratulacje z okazji poświęcenia bloku operacyjnego oraz życzenia pomyślnej realizacji kolejnych ambitnych planów inwestycyjnych. Budowa nowego bloku operacyjnego przy ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej jest największą jak do tej pory inwestycją dąbrowskiego szpitala. Pozwoli ona na wykonywanie świadczeń medycznych na wyższym, niż dotychczas poziomie.Cały projekt pn."Rozbudowa i wyposażenie sal operacyjnych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej" o wartości ponad 15 mln zł został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz pomocy finansowej udzielonej przez Powiat Dąbrowski.