1. Pieniądze z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi w gminach powiatu dąbrowskiego

Wysokość dotacji dla poszczególnych Gmin wynosi:

Gmina Dąbrowa Tarnowska – 870 tyś. zł
Gmina Bolesław – 590 tyś. zł
Gmina Mędrzechów - 500 tyś. zł
Gmina Gręboszów - 1 mln 290 tyś. zł
Gmina Olesno - 650 tyś. zł
Gmina Radgoszcz - 870 tyś. zł
Gmina Szczucin – 1 mln. zł

W ubiegłym tygodniu - 23 czerwca br. przedstawiciele Samorządów Gmin Powiatu Dąbrowskiego odebrali z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, promesy na remont i odbudowę infrastruktury drogowej oraz usuwanie zniszczeń, powstałych po tegorocznej powodzi w maju i czerwcu br.Uroczyste przekazanie promes odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Wysokość dotacji dla poszczególnych Gmin wynosi: Gmina Dąbrowa Tarnowska – 870 tyś. złGmina Bolesław – 590 tyś. złGmina Mędrzechów - 500 tyś. złGmina Gręboszów - 1 mln 290 tyś. złGmina Olesno - 650 tyś. złGmina Radgoszcz - 870 tyś. złGmina Szczucin – 1 mln. zł Pieniądze na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.