1. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP w Brniu

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP w Brniu

13 października br. zostało poświęcone i oficjalnie oddane do użytkowania boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Od dziś uczniowie tej szkoły mogą korzystać z boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego, a także do badmintona. Inwestycja ta  została sfinansowana z budżetu Powiatu Dąbrowskiego i  zakończyła powiatowy program rozwoju bazy sportowej szkół ponadgimnazjalnych. Przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Jarosław Boryczka, Przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty Andrzej Szlanta oraz Proboszcz Parafii Olesno ks. Jan Rybak. W uroczystości uczestniczyli również m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. mgr inż. Adam Rzemiński, I-ca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Kupiec, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego, wójtowie  i przewodniczący rad gmin z Powiatu Dąbrowskiego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i instytucji oraz emerytowani pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Z okazji otwarcia boiska sportowego przedstawiciele samorządu powiatowego wręczyli dyrektorowi szkoły komplet piłek sportowych, a Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski odczytał adres okolicznościowy przesłany przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa. Do życzeń i gratulacji z okazji otwarcia boiska dołączył się także Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. W tym dniu odbyła się również uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas której Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego złożył na ręce dyrektora szkoły życzenia i podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły, a także wręczył „Nagrodę Starosty” dla dyrektora szkoły oraz wyróżnionych w tym roku nauczycieli. Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka również docenił pracę swoich nauczycieli, wręczając im „Nagrody Dyrektora”.