1. Ostatnie Pożegnanie Posła Wiesława Wody

Ostatnie Pożegnanie Posła Wiesława Wody

Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej informuje wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, że uroczysta msza św. żałobna, tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, Posła na Sejm RP Wiesława Wody, odbędzie się w dniu 25 kwietnia br. (w niedzielę) w Krakowie w Bazylice Mariackiej o godz.15:00. Zmarły zostanie pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych. Dzień wcześniej 24 kwietnia będzie można złożyć hołd zmarłemu w kaplicy na cmentarzu, na Białym Prądniku przy ul. Piaszczystej, gdzie będzie wystawiona trumna w godz. od 10:00 do 20:00 a w niedzielę 25.04 od godz. 9:00. Wiesław Woda urodził się we wsi Paleśnica koło Zakliczyna 17 sierpnia 1946 roku. Z wykształcenia był inżynierem rolnikiem, od lat jednak pracował głównie w parlamencie.Od 1997 roku nieprzerwanie sprawował mandat poselski a w 2007 roku został posłem po raz piąty. Do 9 kwietnia tego roku wygłosił z mównicy sejmowej 196 wypowiedzi.Premier rządu Donald Tusk stojąc dzisiaj na lotnisku Okęcie przed trumnami, przybyłych 21 ofiar katastrofy w Smoleńsku - powiedział o zmarłym Pośle, że "..był człowiekiem bardzo pracowitym, rzeczowym i skrupulatnym oraz spokojnym i wyważonym". Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski. Od lat związany był z ruchem ludowym. W sejmie reprezentował Polskie Stronnictwo Ludowe. Od 2008 roku po raz trzeci był prezesem małopolskiego PSL. Był wybitnym ludowcem, nie tylko posłem ale także szefem władz wojewódzkich i członkiem władz krajowych. "Dla PSL i swoich wyborców poświęcił życie – mówi o nim Władysław Kosiniak – Kamysz, sekretarz PSL". Należy wspomnieć, że Wiesław Woda był wiceprezydentem Krakowa ( w latach 1987-1990), wicewojewodą krakowskim oraz wojewodą tarnowskim ( latach 1994 – 1997). Nie sposób pominąć zamiłowania i umiłowania Wiesława Wody do munduru strażackiego i strażaków. Był szefem małopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz działał w Zarządzie Głównym ZOSP. Zawsze obecny na uroczystościach środowiska strażackiego, potrafił integrować brać strażacką w regionie tarnowskim i małopolskim.Wielokrotnie przyjeżdżał i nie odmawiał zaproszenia na różnego rodzaju uroczystości patriotyczne w naszym powiecie dąbrowskim. Nie zapominał o swoich korzeniach podkreślając swoje pochodzenie i przywiązanie do ziemi tarnowskiej. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek niezwykle życzliwy dla wszystkich i służący dobru ojczyzny.