Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Laskówce Chorąskiej stulatką!

Ochotnicza Straż Pożarna w Laskówce Chorąskiej stulatką!

Ochotnicza Straż Pożarna w Laskówce Chorąskiej stulatką!

10 czerwca 2018 roku, w niedzielne popołudnie na Powiślu Dąbrowskim świętowała brać strażacka. Okazją były Gminne Obchody Dnia Strażaka w Dąbrowie Tarnowskiej, a także wyjątkowy jubileusz bo stulecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskówce Chorąskiej.

W uroczystościach samorząd powiatowy reprezentowali Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego.

Miejscem tegorocznych gminnych obchodów była Laskówka Chorąska. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętej w tutejszej kaplicy. Druga część uroczystości zgodna z tradycyjnym ceremoniałem strażackim odbyła się przed Centrum Kulturalno - Społecznym. Nie zabrakło uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt, hymnu państwowego, przyznania odznaczeń i medali. Wręczono złote, srebrne i brązowe medale za Zasługi dla Pożarnictwa,  odznaki „Strażak wzorowy” oraz medale za wieloletnią służbę. Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa Strażaków Powiatu Dąbrowskiego, dąbrowska orkiestra dęta, a także liczne poczty sztandarowe i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Przypomniano historię tworzenia i istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskówce Chorąskiej, która łączy się także z budowaniem niepodległej Polski. Wspomniano również o bardzo ważnej, bohaterskiej postaci Świętego Floriana patrona strażaków, a do druhów popłynęły liczne życzenia, między innymi od  samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i uczestników uroczystości.

Podczas świętowania starosta Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego złożył na ręce Stanisława Początka prezesa Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stanisława Wieczorka Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskówce Chorąskiej gratulacje z okazji tak wyjątkowego Jubileuszu, a także serdeczne życzenia z okazji  tegorocznego Gminnego „Święta Strażaka”.

Gospodarz naszego powiatu wyraził słowa uznania za wzorową postawę i pracę w pełnieniu służby na rzecz bezpieczeństwa pożarowego i przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych, a także pielęgnowanie pięknych, strażackich tradycji i kult Świętego Floriana.

Niech duma z dotychczasowych dokonań oraz społeczne poważanie i uznanie towarzyszą Druhom w ich dalszej, codziennej działalności ratowniczej świadczonej dla zabezpieczenia zagrożenia życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności. Działajmy dalej w myśl staropolskiej maksymy: ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówił starosta, który jest zarazem wiceprezesem Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej.

mags

10 czerwca 2018 roku, w niedzielne popołudnie na Powiślu Dąbrowskim świętowała brać strażacka. Okazją były Gminne Obchody Dnia Strażaka w Dąbrowie Tarnowskiej, a także wyjątkowy jubileusz bo stulecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskówce Chorąskiej. W uroczystościach samorząd powiatowy reprezentowali Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego. Miejscem tegorocznych gminnych obchodów była Laskówka Chorąska. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętej w tutejszej kaplicy. Druga część uroczystości zgodna z tradycyjnym ceremoniałem strażackim odbyła się przed Centrum Kulturalno - Społecznym. Nie zabrakło uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt, hymnu państwowego, przyznania odznaczeń i medali. Wręczono złote, srebrne i brązowe medale za Zasługi dla Pożarnictwa,  odznaki „Strażak wzorowy” oraz medale za wieloletnią służbę. Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa Strażaków Powiatu Dąbrowskiego, dąbrowska orkiestra dęta, a także liczne poczty sztandarowe i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Przypomniano historię tworzenia i istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskówce Chorąskiej, która łączy się także z budowaniem niepodległej Polski. Wspomniano również o bardzo ważnej, bohaterskiej postaci Świętego Floriana patrona strażaków, a do druhów popłynęły liczne życzenia, między innymi od  samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i uczestników uroczystości. Podczas świętowania starosta Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego złożył na ręce Stanisława Początka prezesa Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stanisława Wieczorka Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskówce Chorąskiej gratulacje z okazji tak wyjątkowego Jubileuszu, a także serdeczne życzenia z okazji  tegorocznego Gminnego „Święta Strażaka”. Gospodarz naszego powiatu wyraził słowa uznania za wzorową postawę i pracę w pełnieniu służby na rzecz bezpieczeństwa pożarowego i przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych, a także pielęgnowanie pięknych, strażackich tradycji i kult Świętego Floriana. Niech duma z dotychczasowych dokonań oraz społeczne poważanie i uznanie towarzyszą Druhom w ich dalszej, codziennej działalności ratowniczej świadczonej dla zabezpieczenia zagrożenia życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności. Działajmy dalej w myśl staropolskiej maksymy: ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówił starosta, który jest zarazem wiceprezesem Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej. mags