Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obora wolnostanowiskowa na miarę XXI wieku

Obora wolnostanowiskowa na miarę XXI wieku

Obora wolnostanowiskowa na miarę XXI wieku

W sobotę, 25 lutego 2017 roku w powiecie dąbrowskim otwarto oborę wolnostanowiskową do chowu krów mlecznych. Obora hodowlana państwa Beaty i Roberta Kowalów w Morzychnie jest pierwszym, a zaraz najnowocześniejszym obiektem tego typu w Małopolsce. Ta wyjątkowa dla państwa Kowalów chwila zgromadziła w ich gospodarstwie wielu znakomitych gości, wśród których obecni byli Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Marek Kopia wicestarosta. W tym dniu nie zabrakło podziękowań, gratulacji, symbolicznego przecięcia wstęgi, a także poświęcenia budynku.

Rozpoczynając uroczystość Beata Kowal, w imieniu rodziny podziękowała za wsparcie wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować tak olbrzymie przedsięwzięcie. Wyrażając zadowolenie ze spełnienia i pomyślnej realizacji planów, podkreśliła, że budynek ten jest efektem ich dużego wysiłku i ciężkiej pracy w ponad 100 ha gospodarstwie rolnym.

Po poświęceniu obiektu przez ks. Marka Zemburę wikariusza w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, rodzina Kowalów wspólnie przecięła wstęgę, symbolicznie rozpoczynając funkcjonowanie obiektu.

files/aktualnosci/2017/02_Luty/27_Obora_wolnostanowiskowa_na_miare_XXI_wieku/DSC_3948.JPG

Podczas uroczystości starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego pogratulował Państwu Kowalom otwarcia nowoczesnej obory wolnostanowiskowej na miarę XXI wieku, a także dynamicznego i innowacyjnego rozwoju gospodarstwa.

Składam wyrazy uznania za sprawne wykorzystanie funduszy unijnych i osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, będącego zasługą Waszej codziennej, ciężkiej, wytrwałej i rzetelnej pracy. Życzę dalszego, efektywnego rozwoju gospodarstwa, a także zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w osiąganiu założonych celów – mówił gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski.

Gratulacje złożył również burmistrz Krzysztof Kaczmarski, a także przedstawiciele instytucji i firm współpracujących z państwem Kowalów.

Wszyscy obecni mieli okazję zwiedzić nową oborę, która może pomieścić 140 krów mlecznych i około 60 cieląt. Uroczystości towarzyszyła prezentacja oraz degustacja produktów z branży rolniczej.

Inwestycja ta będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sektor B związany z Rozwojem produkcji mleka krowiego.

files/aktualnosci/2017/02_Luty/27_Obora_wolnostanowiskowa_na_miare_XXI_wieku/DSC_3888.JPG

Budowa obiektu rozpoczęła się w połowie maja 2016 r. i trwała niecały rok. Obora o długości 72 m i szerokości 26 m oraz przylegająca do niej hala udojowa o wymiarach 15,4 m x 12 m zostały wykonane z drewna klejonego. Obiekt jest podzielony na dwie strefy oddzielone od siebie stołem paszowym. W pierwszej z nich przeznaczonej dla krów w laktacji znajduje się 140 boksów legowiskowych z materacami słomiano-wapiennymi. Odchody z posadzek betonowych będą tam usuwane za pomocą systemu zgarniaczy. Z kolei druga część budynku jest przeznaczona dla krów zasuszonych, jałówek cielnych oraz opasów. Będą one przebywały na głębokiej ściółce z możliwością wyjścia na wybieg.

www.agropolska.pl/mags

W sobotę, 25 lutego 2017 roku w powiecie dąbrowskim otwarto oborę wolnostanowiskową do chowu krów mlecznych. Obora hodowlana państwa Beaty i Roberta Kowalów w Morzychnie jest pierwszym, a zaraz najnowocześniejszym obiektem tego typu w Małopolsce. Ta wyjątkowa dla państwa Kowalów chwila zgromadziła w ich gospodarstwie wielu znakomitych gości, wśród których obecni byli Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Marek Kopia wicestarosta. W tym dniu nie zabrakło podziękowań, gratulacji, symbolicznego przecięcia wstęgi, a także poświęcenia budynku. Rozpoczynając uroczystość Beata Kowal, w imieniu rodziny podziękowała za wsparcie wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować tak olbrzymie przedsięwzięcie. Wyrażając zadowolenie ze spełnienia i pomyślnej realizacji planów, podkreśliła, że budynek ten jest efektem ich dużego wysiłku i ciężkiej pracy w ponad 100 ha gospodarstwie rolnym. Po poświęceniu obiektu przez ks. Marka Zemburę wikariusza w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, rodzina Kowalów wspólnie przecięła wstęgę, symbolicznie rozpoczynając funkcjonowanie obiektu. Podczas uroczystości starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego pogratulował Państwu Kowalom otwarcia nowoczesnej obory wolnostanowiskowej na miarę XXI wieku, a także dynamicznego i innowacyjnego rozwoju gospodarstwa. Składam wyrazy uznania za sprawne wykorzystanie funduszy unijnych i osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, będącego zasługą Waszej codziennej, ciężkiej, wytrwałej i rzetelnej pracy. Życzę dalszego, efektywnego rozwoju gospodarstwa, a także zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w osiąganiu założonych celów – mówił gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski. Gratulacje złożył również burmistrz Krzysztof Kaczmarski, a także przedstawiciele instytucji i firm współpracujących z państwem Kowalów. Wszyscy obecni mieli okazję zwiedzić nową oborę, która może pomieścić 140 krów mlecznych i około 60 cieląt. Uroczystości towarzyszyła prezentacja oraz degustacja produktów z branży rolniczej. Inwestycja ta będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych sektor B związany z Rozwojem produkcji mleka krowiego. Budowa obiektu rozpoczęła się w połowie maja 2016 r. i trwała niecały rok. Obora o długości 72 m i szerokości 26 m oraz przylegająca do niej hala udojowa o wymiarach 15,4 m x 12 m zostały wykonane z drewna klejonego. Obiekt jest podzielony na dwie strefy oddzielone od siebie stołem paszowym. W pierwszej z nich przeznaczonej dla krów w laktacji znajduje się 140 boksów legowiskowych z materacami słomiano-wapiennymi. Odchody z posadzek betonowych będą tam usuwane za pomocą systemu zgarniaczy. Z kolei druga część budynku jest przeznaczona dla krów zasuszonych, jałówek cielnych oraz opasów. Będą one przebywały na głębokiej ściółce z możliwością wyjścia na wybieg. www.agropolska.pl/mags