1. Obchody Dnia Nauczyciela w szkołach ponadgimnazjalnych

Obchody Dnia Nauczyciela w szkołach ponadgimnazjalnych

14 października 2009r. w dniu Komisji Edukacji Narodowej, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej z tej okazji odbyły się przygotowane przez uczniów tych szkół uroczyste akademie. W uroczystościach w ZSP w Szczucin uczestniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski natomiast w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Sekretarz Powiatu Zdzisław Kogut. W akademiach brali udział również nauczyciele szkół oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uroczystość z okazji dnia Edukacji Narodowej była doskonałą okazją do wręczenia Nagród Starosty wyróżniającym się nauczycielom: W ZSP Szczucin wyróżniona została Pani Monika Dąbroś – nauczycielka historii i wiedzy o kulturze, Pani Grażyna Andrzejewicz – nauczycielka języka angielskiego oraz Pani Monika Kosińska – Dyrektor szkoły. W ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wyróżnione zostały: Pani Jolanta Jastrząb – nauczycielka matematyki, Pani Bożena Białas – nauczycielka języka angielskiego oraz Pani Marta Chrabąszcz – Dyrektor szkoły. 12 października z okazji przypadającego święta Edukacji Narodowej Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Skarbnik Powiatu Maria Sztorc oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz wzięli udział w uroczystym spotkaniu z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Z tej okazji Starosta wręczył Nagrody Starosty Pani Annie Błachuta – psychologowi poradni oraz Pani Bogusławie Molak – Dyrektorowi placówki. Spotkanie było również okazją do oglądnięcia nowo wyremontowanych pomieszczeń poradni, które zostały w całości sfinansowane z budżetu Powiatu Dąbrowskiego.