1. Nowa karetka dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Nowa karetka dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzięki staraniom Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, były Wojewoda Maciej Klima przekazał 300 tys. zł dotacji na zakup ambulansu wraz z specjalistycznym wyposażeniem. Ambulans trafi do szpitala w najbliższych dniach. Uroczyste przekazanie i poświęcenie karetki odbędzie się 3 stycznia 2008 roku o godz. 12.30 w dąbrowskim szpitalu z udziałem m.in. Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera, Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, Proboszcza dąbrowskiej parafii ks. Józefa Poremby, Przewodniczącego Rady Powiatu Roberta Kądzielawy, Zarządu Powiatu i nowego Dyrektora szpitala Pana Marka Rogoża. Przekazywany ambulans marki Mercedes jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt odpowiadający najwyższym współcześnie obowiązującym wymogom ratownictwa medycznego. Całkowity koszt ambulansu to 322.500 zł, brakującą kwotę dołożył Powiat Dąbrowski.