1. "Niebo złote Ci otworzę" - Święto Patrona Szkoły w ZSP nr 2

"Niebo złote Ci otworzę" - Święto Patrona Szkoły w ZSP nr 2

Po akademii odbyła się zabawa karnawałowa dla młodzieży szkolnej.

19 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Dzień Patrona Szkoły - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W tej ważnej uroczystości dla całej społeczności szkolnej uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Wicestarosty Dąbrowskiego Roberta Pantery, Zastępcy Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Marka Minorczyka oraz Ks. Prałat Józef Poremby. Obchody Dnia Patrona Szkoły rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły. Następnie Dyrektor szkoły Jan Kiljan powitał zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów. Głos zabrał również Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Dla zebranych gości oraz całej społeczności szkolnej uczniowie klas I th i II ld wraz z wychowawczyniami: Zofią Latoś i Bożeną Nadolską – Walus, przygotowali program artystyczny upamiętniający Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jako utalentowanego poetę, wspaniałego człowieka i przykładnego patriotę. Poprzez zainscenizowany wywiad i wspomnienia starali się uwydatnić tragizm tej postaci i stratę jaką poniosła polska kultura wraz ze śmiercią najwybitniejszego przedstawiciela pokolenia Kolumbów. Po akademii odbyła się zabawa karnawałowa dla młodzieży szkolnej.