1. Nie będzie Tańczącej Europy

Nie będzie Tańczącej Europy

W związku z powodzią, która miała miejsce w Powiecie Dąbrowskim Samorząd Powiatu podjął decyzję, że rezygnuje z organizacji w tym roku międzynarodowej imprezy pn. „Tańcząca Europa – sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich", która jest częścią dużego projektu „In tune with Europe" współfinansowanego z Komisji Europejskiej w ramach Programu "Europa dla obywateli". Projekt ten miał na celu zaprezentować i zapromować różnorodność kultury muzyczno – tanecznej krajów Unii Europejskiej. Na estradzie wystąpić miały młodzieżowe zespoły folklorystyczne i muzyki współczesnej z takich krajów jak: Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy. W sumie do Dąbrowy Tarnowskiej miało przyjechać około 200 uczestników z zagranicy. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego uznał, że w chwili obecnej, po tak dotkliwej tragedii, której doznali mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego należy skierować wszelkie siły i środki na pomoc dla poszkodowanych.