Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Monotypie i rysunek na szkle Beaty Dudy

Monotypie i rysunek na szkle Beaty Dudy

Monotypie i rysunek na szkle Beaty Dudy

Niedzielne popołudnie 19 marca 2017 roku obfitowało w całą gamę doznań kulturalnych począwszy od otwarcia pięknej wystawy, której autorką jest Beata Duda, a skończywszy na „Wieczorze choreografii współczesnych", w którym znalazły się dzieła mistrzów choreografii XX i XXI wieku: Jerome Robbinsa, Aleksieja Ratmańskiego, Haralda Landera.

Wystawa, z którą będziemy mogli obcować w galerii DDK do 19 kwietnia nosi tytuł "Moje Monotypie". Są to oryginalne prace wykonane w niezwykle ciekawej i niespotykanej technice, którą posługuje się niewielu artystów, tak zwana - monotypia. Monotypie wykonywał min. Zdzisław Beksiński. Jest to unikatowa artystyczna technika graficzna, podczas której powstaje tylko jedna odbitka danego obrazu, każdy egzemplarz jest więc wyjątkowy i niepowtarzalny. Wszystkie prace mają niezwykłe kształty, kolory, fakturę, pobudzają wyobraźnię. Patrząc na obrazy Pani Beaty, każdy z nas dostrzeże coś innego, a odbiór będzie subiektywny.

DDK/mags

Niedzielne popołudnie 19 marca 2017 roku obfitowało w całą gamę doznań kulturalnych począwszy od otwarcia pięknej wystawy, której autorką jest Beata Duda, a skończywszy na „Wieczorze choreografii współczesnych", w którym znalazły się dzieła mistrzów choreografii XX i XXI wieku: Jerome Robbinsa, Aleksieja Ratmańskiego, Haralda Landera. Wystawa, z którą będziemy mogli obcować w galerii DDK do 19 kwietnia nosi tytuł "Moje Monotypie". Są to oryginalne prace wykonane w niezwykle ciekawej i niespotykanej technice, którą posługuje się niewielu artystów, tak zwana - monotypia. Monotypie wykonywał min. Zdzisław Beksiński. Jest to unikatowa artystyczna technika graficzna, podczas której powstaje tylko jedna odbitka danego obrazu, każdy egzemplarz jest więc wyjątkowy i niepowtarzalny. Wszystkie prace mają niezwykłe kształty, kolory, fakturę, pobudzają wyobraźnię. Patrząc na obrazy Pani Beaty, każdy z nas dostrzeże coś innego, a odbiór będzie subiektywny. DDK/mags