1. Mistrzostwa Polski w Łucznictwie

Mistrzostwa Polski w Łucznictwie

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzymy udanego startu w zawodach.

W Dąbrowie Tarnowskiej trwają XXX Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie W piątek na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce oficjalne otwarcie XXX Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie. Wszystkich przybyłych gości przywitała i imprezę prowadziła Pani Grażyna Gawlik Kierownik MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnikami tego sportowego wydarzenia byli najlepsi łucznicy z całej Polski jak również Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pobiegło, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, V-ce Prezes Polskiego Związku Łuczniczego Jacek Trojnar oraz trener kadry narodowej Ryszard Pacura. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. W imprezie tej weźmie udział około 200 czołowych zawodniczek i zawodników polskiego łucznictwa w najbardziej prestiżowej kategorii: senior, zgłoszonych przez kluby sportowe z całej Polski. Naszych gospodarzy łuczników Dąbrovii reprezentuje czwórka zawodników: trzy panie Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz oraz Jakub Kot. Wielokrotna mistrzyni, reprezentantka Polski, medalistka mistrzostw świata, olimpijka z Sydney Agata Bulwa będzie broniła zdobytego przed rokiem złotego medalu. Otwarcie mistrzostw uświetnił występ chearleaderek z grupy „Labirynt" ze Studia Tańca „Honorata" z Tarnowa - wicemistrzyń świata z Hong Kongu. Patronat medialny nad imprezą objęli: Gazeta Krakowska, TVP Kraków, RDN Małopolska, e- Kurier Dąbrowski. Sponsorem głównym zawodów jest Przedsiębiorstwo Górnictwa Nafty i Gazu w Tarnowie, pozostałymi sponsorami są firmy: Akcent – Studio, ZBUD, C.H. Dąbrowiak, Villa Verde, Dukat , Eurosan, TARNAVA, Azymut, Piekarnia „Barszcz". Zawody potrwają do niedzieli, kiedy to na godz. 15 zaplanowane jest oficjalne zakończenie mistrzostw, prezentacja medalistów, wręczenie pucharów, medali i nagród. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzymy udanego startu w zawodach.