1. Mianowano nowego Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i jego zastępcę

W dniu dzisiejszym w obecności Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka, Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka, samorządu lokalnego, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał mł.insp. Andrzej Kupiec. Dotychczas pełnił on funkcję zastępcy komendanta dąbrowskiej jednostki. Powołanie na I zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał natomiast podinsp. Marek Banaś. Dowódcą uroczystości mającej charakter ceremonialny był nadkom. Mirosław Zieliński –zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji natomiast funkcję lektora pełnił st.asp. Krzysztof Lechowicz. Obowiązki szefa dąbrowskiej jednostki przekazał dziś na ręce mł.insp. Andrzeja Kupca Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek. Nowy Komendant Andrzej Kupiec ma 48 lat i jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w Policji od 22 lat. Na początku swojej pracy pracował w pionie kryminalnym, później jako oficer dyżurny jednostki, był zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, następnie kierował Komisariatem Policji w Szczucinie przez 12 lat oraz ostatnio przez blisko 3 lata pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego tutejszej jednostki. Jest żonaty i posiada troje dzieci. Nowo mianowany komendant zapewnił o kontynuowaniu kierunków działań prowadzonych przez dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji insp. Bogdana Tabisia, gdzie główną ideą jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego oraz współpraca z instytucjami publicznymi w tym zakresie. I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinsp. Marek Banaś ma 46 lat i pracuje w Policji od 22 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie o kierunku Administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz Wydziału Pedagogicznego Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Wcześniej pracował w Komisariacie Policji w Radgoszczy przez 8 lat oraz kierował Wydziałem Ruchu Drogowego tutejszej jednostki przez blisko 14 lat. Pracuje również jako wykładowca w klasach o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest żonaty i posiada syna. W dalszej części ceremonii wręczono także odznaczenia za długoletnią służbę, nadane przez Prezydenta RP, które otrzymali: Bogusława Bociek-pracownik Zespołu finansów, podinsp. Marek Banaś-nowo mianowany I zastępca Komendanta Powiatowego Policji oraz podinsp. Maciej Czosnyka-Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie. Zgodnie z tradycją dąbrowskiej jednostki nowo mianowany Komendant Powiatowy umieścił w honorowym miejscu obok sztandaru wizerunek swojego poprzednika - dotychczasowego Komendanta Powiatowego insp. Bogdana Tabisia. Szef małopolskiego garnizonu podczas dzisiejszej uroczystości życzył nowo mianowanym komendantom satysfakcji z pełnionej służby, uznania w oczach podległych funkcjonariuszy oraz dobrej współpracy z mieszkańcami powiatu oraz samorządem. Życzenia sukcesów na nowych stanowiskach oraz gratulacje z okazji awansu pod adresem nowo mianowanych Komendantów składali przedstawiciele samorządu loklanego wręczając okazjonalne upominki.