Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Małopolska Chmura Edukacyjna – Naukowe Warsztaty Weekendowe

Małopolska Chmura Edukacyjna – Naukowe Warsztaty Weekendowe

Małopolska Chmura Edukacyjna – Naukowe Warsztaty Weekendowe

W dniach 5-7 października 2018 roku czternastoosobowa grupa uczniów  techników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu wzięła udział w weekendowych warsztatach naukowych dla obszaru środowisko. Projekt zakładał udział młodzieży w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W tej edycji były to zajęcia prowadzone przez: dra hab. Tomasza Zaleskiego, dra hab. Andrzeja Gruchota, dr Monikę Tabak oraz dra Krzysztofa Frączka i dotyczyły następujących tematów:

  • Gleba – podłoże – substrat
  • Zastosowanie gabionów w budownictwie ziemnym z uwzględnieniem architektury krajobrazu
  • Co warto wiedzieć o wodzie z kranu? – oznaczanie podstawowych właściwości wody
  • Mikrobiota produktów mleczarskich

Oprócz zajęć merytorycznych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią i specyfiką ukształtowania przestrzeni krakowskiego Parku Jordana oraz nowoczesnymi kierunkami w architekturze krajobrazu na przykładzie nowo oddanego po kompleksowej rewitalizacji Parku Krakowskiego. Przewodnikiem po obu parkach była pracownica Zespołu Parków Krajobrazowych, specjalista ds. ochrony krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych pani Mira Ostrogórska.

Źródło: ZSP w Brniu

W dniach 5-7 października 2018 roku czternastoosobowa grupa uczniów  techników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu wzięła udział w weekendowych warsztatach naukowych dla obszaru środowisko. Projekt zakładał udział młodzieży w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W tej edycji były to zajęcia prowadzone przez: dra hab. Tomasza Zaleskiego, dra hab. Andrzeja Gruchota, dr Monikę Tabak oraz dra Krzysztofa Frączka i dotyczyły następujących tematów: Gleba – podłoże – substrat Zastosowanie gabionów w budownictwie ziemnym z uwzględnieniem architektury krajobrazu Co warto wiedzieć o wodzie z kranu? – oznaczanie podstawowych właściwości wody Mikrobiota produktów mleczarskich Oprócz zajęć merytorycznych uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią i specyfiką ukształtowania przestrzeni krakowskiego Parku Jordana oraz nowoczesnymi kierunkami w architekturze krajobrazu na przykładzie nowo oddanego po kompleksowej rewitalizacji Parku Krakowskiego. Przewodnikiem po obu parkach była pracownica Zespołu Parków Krajobrazowych, specjalista ds. ochrony krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych pani Mira Ostrogórska. Źródło: ZSP w Brniu