1. Młodzież zapobiega pożarom-turniej wiedzy pożarniczej

Młodzież zapobiega pożarom-turniej wiedzy pożarniczej

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1 miejsce Mirosław Leżoń – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
2 miejsce Rafał Nędza – Szkoła Podstawowa w Małcu
3 miejsce Magdalena Nowak – Szkoła Podstawowa w Ćwikowie

II grupa wiekowa (gimnazja)
1 miejsce Anna Kolarczyk – Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
2 miejsce Mateusz Kaczówka – Gimnazjum w Podlipiu
3 miejsce Ewa Szentaler – Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1 miejsce Justyna Warecka – ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
2 miejsce Bartłomiej Nega – ZSP w Szczucinie
3 miejsce Daniel Frąc – ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W Komendzie Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej rozstrzygnięto eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Współorganizatorami imprezy były powiatowy oddział Zrzeszenia Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe. W konkursie wzięło udział 28 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z 5 gmin należących do Powiatu Dąbrowskiego tj. z Dąbrowy Tarnowskiej, Radgoszczy, Szczucina, Bolesławia i z Olesna. Uczestnicy zmagań w pierwszej kolejności mieli do napisania pracę pisemną. Autorzy najlepszych zostali zakwalifikowani do finału eliminacji powiatowych. Osobami zasiadającymi w jury były mł. bryg. Adam Rzemiński, który pełnił funkcję Przewodniczącego oraz pozostałe osoby: st. kpt. Krzysztof Kolarczyk, st. kpt. Andrzej Gorzkowicz, kpt. Dariusz Sosin i st. asp. Paweł Kowalik. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco: I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)1 miejsce Mirosław Leżoń – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej2 miejsce Rafał Nędza – Szkoła Podstawowa w Małcu3 miejsce Magdalena Nowak – Szkoła Podstawowa w Ćwikowie II grupa wiekowa (gimnazja)1 miejsce Anna Kolarczyk – Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej2 miejsce Mateusz Kaczówka – Gimnazjum w Podlipiu3 miejsce Ewa Szentaler – Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)1 miejsce Justyna Warecka – ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej2 miejsce Bartłomiej Nega – ZSP w Szczucinie3 miejsce Daniel Frąc – ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Patronat nad konkursem objął Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, który ufundował nagrody dla finalistów. Dyplomy, książki i odtwarzacze MP4 wręczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Komendant Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński i Prezes Powiatowego Zrzeszenia OSP Ryszard Pikul.