1. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1 miejsce - Anna Kolarczyk Szk. Podst. Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej,
2 miejsce – Karol Dzięgiel Szk. Podst. w Szczucinie,
3 miejsce – Daniel Światłowski Szk. Podst. w Bolesławiu

II grupa wiekowa (gimnazja)
1 miejsce – Anna Skalak Gimnazjum w Woli Żelichowskiej,
2 miejsce – Jolanta Kramarska Gimnazjum w Woli Żelichowskiej,
3 miejsce - Michał Doroż Gimnazjum w Radgoszczy

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1 miejsce – Krzysztof Matyjas ZSP Szczucin
2 miejsce – Grzegorz Nega ZSP Szczucin
3 miejsce – Justyna Warecka ZSP Dąbrowa Tarnowska

W Komendzie Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej rozstrzygnięto eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Współorganizatorami imprezy były powiatowy oddział Zrzeszenia Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe. W konkursie wzięło udział 24 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Swoje reprezentacje wystawiły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie i Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazja nr 1 i 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum w Radgoszczy, Luszowicach i Podlipiu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, w Smęgorzowie, Zarzeczu Dużym, Bolesławiu, Radgoszczy, Szczucinie, Gręboszowie i Luszowicach. Jury w składzie: przewodniczący mł. bryg. Adama Rzemińskiego, członkowie: st. Kapitan Krzysztof Kolarczyk, bryg. Stanisław Borach, kpt. Dariusz Sosin, st. asp. Paweł Kowalik w pierwszym etapie oceniło prace pisemne a następnie przeprowadziło rozgrywki finałowe. Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)1 miejsce - Anna Kolarczyk Szk. Podst. Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej,2 miejsce – Karol Dzięgiel Szk. Podst. w Szczucinie,3 miejsce – Daniel Światłowski Szk. Podst. w Bolesławiu II grupa wiekowa (gimnazja)1 miejsce – Anna Skalak Gimnazjum w Woli Żelichowskiej,2 miejsce – Jolanta Kramarska Gimnazjum w Woli Żelichowskiej,3 miejsce - Michał Doroż Gimnazjum w Radgoszczy III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)1 miejsce – Krzysztof Matyjas ZSP Szczucin2 miejsce – Grzegorz Nega ZSP Szczucin3 miejsce – Justyna Warecka ZSP Dąbrowa Tarnowska Patronat nad konkursem objął Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, który ufundował nagrody dla finalistów. Dyplomy, książki i odtwarzacze MP3 wręczył Starosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski oraz Komendant Powiatowej PSP w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzepiński i Prezes Powiatowego Zrzeszenia OSP Krzysztof Michalak. (jd)