1. Lekcja inna niż wszystkie

Lekcja inna niż wszystkie

W ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie w której uczestniczyła młodzież trzecich klas liceum. Tym razem prelegentami byli przedstawiciele władz samorządowych reprezentowanych przez Starostę Dąbrowskiego Pana Wiesława Krajewskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Pana Stanisława Początka. Na spotkaniu obecny był również Poseł na Sejm RP Pan Robert Pantera. Celem spotkania, w ramach szeroko pojętego kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich u młodego pokolenia, było przybliżenie młodemu społeczeństwu zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz przedstawicielskich form demokracji. Na spotkaniu poruszane były również problemy społeczno – gospodarcze nurtujące młodzież regionu dąbrowskiego oraz potencjalne szanse rozwoju tego regionu.