1. Konkurs plastyczny „Włącz się w kulturę" rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny „Włącz się w kulturę" rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny „Włącz się w kulturę

Klasyfikacja końcowa konkursu plastycznego pn. „Włącz się w kulturę"

I miejsce – Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Kupienienie
files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/29_Konkurs_plastyczny_Wlacz_sie_w_kulture_rozstrzygniety/DSC_2133.JPG

II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy
files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/29_Konkurs_plastyczny_Wlacz_sie_w_kulture_rozstrzygniety/DSC_2123.JPG

III miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej
files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/29_Konkurs_plastyczny_Wlacz_sie_w_kulture_rozstrzygniety/DSC_2090.JPG

files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/29_Konkurs_plastyczny_Wlacz_sie_w_kulture_rozstrzygniety/malopolska.jpg

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. „Włącz się w kulturę" – Aktywizacja Społeczna Osób Niepełnosprawnych, realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Prace przestrzenne inspirowane były sztuką ludową. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i talentem artystycznym, a swoje prace wykonali różnymi technikami. Przypominamy, że konkurs ten organizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową lub/i ruchową, będących podopiecznymi jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Konkurs polegał na stworzeniu przestrzennej pracy plastycznej inspirowanej sztuką ludową. Do konkursu przystąpiły instytucje z powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego działające na rzecz osób niepełnosprawnych, a wśród nich Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie oraz Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Kupieninie. Każda z nich mogła zgłosić tylko jedną pracę plastyczną wykonaną przez niepełnosprawnych podopiecznych. Oceny 6 prac konkursowych dokonała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca: Mariola Smolorz naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz członkowie: Ewa Drzazga dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, Aleksandra Folwarska inspektor Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia oraz Justyna Kozdęba plastyk z Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Jury oceniała ogólne wrażenie artystyczne prac przestrzennych, a więc ich oryginalność pomysłowość, estetykę, a także zgodność z tematyką konkursu. Autorzy prac w ciekawy sposób ukazali sztukę ludową i nasze regionalne tradycje. Klasyfikacja końcowa konkursu plastycznego pn. „Włącz się w kulturę" I miejsce – Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Kupienienie II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy III miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy upominki. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 28 września 2017 roku podczas Festiwalu Form Artystycznych w zespole dworsko - parkowym w Brniu. Obecnie w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu prezentowana jest wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu. Zachęcamy do jej odwiedzenia! To już kolejne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. Poprzez udział w tym konkursie, osoby z niepełnosprawnością mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i zdolności twórczych, rozwijania wyobraźni oraz rozszerzania wiedzy o otaczającym świecie.