1. Konkurs czytelniczy "Niezwykła moc zwykłego czytania"

Konkurs czytelniczy "Niezwykła moc zwykłego czytania"

Konkurs czytelniczy

• Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposobiająca do Pracy w Kupieninie.
• Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Kupieninie.
• Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy.
• Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Joanna Ohratka – Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego - członek komisji konkursowej.

I miejsceGrzegorz Mazur, podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce Adam Gardulski, podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy
III miejsceBeata Drożdż i Dominik Pawelec, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i zestaw upominkowy.

Wczoraj 29 września br. w Centrum Polonii w Brniu odbył się konkurs czytelniczy pn. „Niezwykła moc zwykłego czytania" połączony z piknikiem integracyjnym realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach realizacji zadania publicznego Województwa Małopolskiego w 2015r. pn. „Małopolskie czytanie". Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Konkurs kierowano do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową lub/i ruchową, będących podopiecznymi jednostek oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych znajdujących się na terenie powiatu dąbrowskiego. Konkurs polegał na zaprezentowaniu dowolnego fragmentu wybranego utworu literackiego oraz przygotowaniu poprawnej interpretacji tekstu. W konkursie udział wzięło 23 podopiecznych z następujących ośrodków: • Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposobiająca do Pracy w Kupieninie.• Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Kupieninie.• Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy.• Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestników konkursu powitał Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, a oceniało ich jury w składzie:• Ewa Drzazga, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu - przewodniczący komisji konkursowej.• Małgorzata Morawiec – Dyrektor Biblioteki w Oleśnie – członek komisji konkursowej.• Maria Smolicha – Z-ca Dyrektora PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej - członek komisji konkursowej.• Joanna Ohratka – Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego - członek komisji konkursowej. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ale tego dnia nie nagrody były najważniejsze tylko dobra zabawa i uśmiech rysujący się na twarzach uczestników jak zaznaczył w swoim przemówieniu sam Starosta Dąbrowski. Jury doceniło udział wszystkich dzieci i dorosłych biorących udział w konkursie lecz po długich i burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Lauretami konkursu zostali: I miejsce – Grzegorz Mazur, podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie TarnowskiejII miejsce – Adam Gardulski, podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy w OleśnicyIII miejsce – Beata Drożdż i Dominik Pawelec, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Zawada, Krzysztof Wybraniec, Wojciech Lustofin - wychowankowie Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i zestaw upominkowy. W połączeniu z konkursem zorganizowano piknik integracyjny, który umożliwił uczestnictwo w tym wydarzeniu także osobom nie biorącym bezpośrednio udziału w konkursie czytelniczym. Piknik cieszył się sporym zainteresowaniem, w sumie ok. 200 wychowanków wraz z opiekunami w/w placówek bawiło się tego dnia w Centrum Polonii w Brniu. Szczególną uwagą cieszyły się zabawy, konkursy taneczne oraz pokaz baniek mydlanych w wykonaniu profesjonalnych animatorów. Dla wszystkich uczestników konkursu oraz pikniku integracyjnego przygotowano poczęstunek. Piknik został zakończony spontanicznym, a zarazem ujmującym występem Anny Ignaczak z Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do pracy w Kupieninie.