1. Konferencja poświęcona współpracy szkół z rodzicami

Konferencja poświęcona współpracy szkół z rodzicami

20 maja w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja pt. ”Współpraca szkoły z rodzicami”. Spotkanie zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Na zaproszenie Dyrektora Poradni Bogusławy Molak odpowiedzieli: Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz, Dyrektor PCPR Agnieszka Anioł-Głuszek oraz dyrektorzy, pedagodzy i wychowawcy szkół Powiatu Dąbrowskiego. Celem spotkania było m.in. przybliżenie tematyki codziennej współpracy, zwrócenie uwagi na istotę komunikacji. Podczas konferencji były omawiane takie zagadnienia jak: „Postawy rodzicielskie we współczesnym świecie”, „Praca z rodziną wieloproblemową”, „Problemy dorastającej młodzieży- ze szczególnym uwzględnieniem szkół Powiatu Dąbrowskiego”, „Jak rozmawiać z rodzicami - elementy treningu komunikacji”, „Współpraca poradni ze szkołami”. Tematykę przybliżyli pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, a także Mariusz Węc Prezes Fundacji „Znaczenie” z Krakowa.  Konferencja cieszyła się dużym powodzeniem, wzięło w niej udział ponad 40 osób. Spotkanie poprowadziła Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Molak.