Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Kolejne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Kolejne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

W dniu 20 sierpnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce podpisanie umowy w zakresie likwidacji barier architektonicznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrowicy.

W związku z otrzymaną przez Powiat Dąbrowski dotacją z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz wicestarosta Marek Kopia podpisali umowę z prezesem Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie Bogdanem Sosinem i skarbnikiem stowarzyszenia Barbarą Polańską. W spotkaniu uczestniczyła również Agnieszka Anioł-Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, jako przedstawiciel jednostki mającej nadzór merytoryczny nad realizacja projektu.

W ramach umowy zostanie dofinansowane zadanie polegające na likwidacji barier architektonicznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy poprzez adaptację i utwardzenie powierzchni oraz miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Placówka w Dąbrowicy otacza wsparciem i opieką 40- uczestników z zaburzeniami psychicznymi i współistniejącą niepełnosprawnością ruchową. Likwidacja barier pozwoli uczestnikom na bezpieczne i samodzielne poruszanie się na terenie placówki.     

Jest to kolejne wsparcie jakie udało się pozyskać przez Powiat Dąbrowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych i transportowych. W 2017 roku Stowarzyszenie „Otwarte Serce”  Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie otrzymało dofinansowanie do zakupu nowego 18 – miejscowego samochodu w pełni przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd ten kosztował 161 938,00 złotych. 70% tej kwoty zostało pokryte z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

W dniu 20 sierpnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce podpisanie umowy w zakresie likwidacji barier architektonicznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrowicy. W związku z otrzymaną przez Powiat Dąbrowski dotacją z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz wicestarosta Marek Kopia podpisali umowę z prezesem Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie Bogdanem Sosinem i skarbnikiem stowarzyszenia Barbarą Polańską. W spotkaniu uczestniczyła również Agnieszka Anioł-Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, jako przedstawiciel jednostki mającej nadzór merytoryczny nad realizacja projektu. W ramach umowy zostanie dofinansowane zadanie polegające na likwidacji barier architektonicznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy poprzez adaptację i utwardzenie powierzchni oraz miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Placówka w Dąbrowicy otacza wsparciem i opieką 40- uczestników z zaburzeniami psychicznymi i współistniejącą niepełnosprawnością ruchową. Likwidacja barier pozwoli uczestnikom na bezpieczne i samodzielne poruszanie się na terenie placówki.      Jest to kolejne wsparcie jakie udało się pozyskać przez Powiat Dąbrowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych i transportowych. W 2017 roku Stowarzyszenie „Otwarte Serce”  Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie otrzymało dofinansowanie do zakupu nowego 18 – miejscowego samochodu w pełni przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazd ten kosztował 161 938,00 złotych. 70% tej kwoty zostało pokryte z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III".