1. Jednostki Powiatowych OSP świętowały Dzień Strażaka

Jednostki Powiatowych OSP świętowały Dzień Strażaka

Impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem.

11 maja w Borkach odbyły się powiatowe obchody ochotniczych straż pożarnych z terenu Powiśla Dąbrowskiego. W uroczystościach udział wzięli Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Ryszard Pikul oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. mgr inż. Adam Rzemiński. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Różańcowej w Borkach Powiatowy Kapelan Straży Pożarnej ks. Zygmunt Warzecha i Proboszcz Parafii w Borkach ks. Józef Jeziorek odprawili uroczystą mszę świętą w intencji wszystkich strażaków z terenu Powiśla Dąbrowskiego. Później uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac obok kościoła w towarzystwie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczucina i Kompanii Honorowej Straży Powiatu Dąbrowskiego, gdzie wysłuchali przemówień okolicznościowych przybyłych gości. Wyróżnienie za długoletnią działalność społeczną otrzymali: Lucyna Kozaczka z OSP Słupiec oraz Jarosław Dzięgiel z OSP Szczucin. Impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem.