1. Informacja Dyrekcji SP ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej o sytuacji bieżącej szpitala

Informacja Dyrekcji SP ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej o sytuacji bieżącej szpitala

Informacja Dyrekcji SP ZOZ  w Dąbrowie Tarnowskiej o sytuacji bieżącej szpitala

W dniu 4 marca 2008r. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, którego głównym tematem była bieżąca sytuacja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej i plany nowego kierownictwa na najbliższe miesiące. W posiedzeniu Zarządu wzięli udział Pan Marek Rogoż – Dyrektor ZOZ oraz Pani Bogusława Stanosz – Kościuszkiewicz – zastępca dyrektora ds. lecznictwa. W obradach Zarządu uczestniczył również Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa. Dyrektor Marek Rogoż szczegółowo przedstawił sytuację ekonomiczną Zespołu Opieki Zdrowotnej, a także sytuację związaną z zabezpieczeniem pracy oddziałów szpitalnych w związku z nowym czasem pracy lekarzy. Dyrektor ZOZ zapewnił, że szpital w pełni zabezpiecza świadczenie zakontraktowanych usług medycznych a obecne działania organizacyjne podejmowane przez nową dyrekcję pozwolą na dalszą poprawę sytuacji szpitala.Następnie omówiono stan realizacji inwestycji – termomodernizacji budynków ZOZ, finansowanej ze źródeł zewnętrznych. Realizacja termomodernizacji przebiega w sposób planowy, bez opóźnień w stosunku do harmonogramu robót. Dyrektor Marek Rogoż poinformował również, że w najbliższym czasie w szpitalu zostanie zamontowany tomograf komputerowy i nowa aparatura RTG. Dodatkowo ZOZ zakupi sprzęt do Zakładu Rehabilitacji, który będzie dofinansowany ze środków PFRON. Kolejna, niezbędną inwestycją będzie rozbudowa bloku operacyjnego oraz wyposażenie bloku w nowoczesny sprzęt medyczny. Jednym ze źródeł finansowania tego zamierzenia inwestycyjnego powinny być środki Unii Europejskiej w ramach programu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycje te pozwolą poprawić jakość świadczonych usług medycznych przez szpital powiatowy.