1. Inauguracja roku szkolnego 2008/2009 w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego

Prawie 2300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego rozpoczęło 1 września rok szkolny 208/2009. Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy Świętej. W uroczystej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej wziął udział Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski natomiast w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczył Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski. W inauguracyjnym przemówieniu Starosta podkreślił, że „każda szkoła opiera się na czterech podstawowych filarach. Są nimi: władze powiatowe, które finansują działalność szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Te cztery filary dobrej szkoły, muszą ze sobą współpracować. Muszą być szczerze zaangażowane w życie szkoły, w jej rozwój, w kształtowanie jej tradycji, prestiżu i pozytywnego wizerunku". Na zakończenie Starosta Wiesław Krajewski złożył uczniom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom życzenia dobrej współpracy i wszystkiego najlepszego.