1. Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

II miejsce – Szkoła Podstawowa Borki
III miejsce – Szkoła Podstawowa Bolesław
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Gręboszów

10 marca br. na Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych naszego powiatu.Organizatorami tych zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd powiatowy.W zmaganiach wzięło udział seidem drużyn: Szkoła Podstawowa Smęgorzów, Szkoła Podstawowa Nieczajna Górna, Szkoła Podstawowa Słupiec, Szkoła Podstawowa Gręboszów, Szkoła Podstawowa Olesno, Szkoła Podstawowa Borki, Szkoła Podstawowa Bolesław.Dziewczynki walczyły o awans do zawodów rejonowych oraz o tytuł najlepszej drużyny na Powiślu.Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej – i to ona będzie reprezentowała Powiat Dąbrowski w zawodach rejonowych. Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Nad prawidłowym przebiegiem meczy czuwali tradycyjnie nauczyciele wychowania fizycznego. Wyniki rywalizacji grupowych: MECZ O III MIEJSCE SP BOLESŁAW – SP GRĘBOSZÓW – 2:0 MECZ O I MIEJSCE SP NIECZAJNA – SP BORKI – 2:1 Ostateczne rozstrzygnięcia: I miejsce – Szkoła Podstawowa Nieczajna Górna, w składzie: Sabina Żelazny, Oliwia Puła, Kamila Machaj, Agnieszka Leżoń, Karolina Bąk, Patrycja Rogóż, Aleksandra Sojka, Natalia NędzaII miejsce – Szkoła Podstawowa BorkiIII miejsce – Szkoła Podstawowa BolesławIV miejsce – Szkoła Podstawowa Gręboszów Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego." Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz medale, ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego.