1. I Integracyjny Piknik Wędkarski - Narożniki 2008

I Integracyjny Piknik Wędkarski - Narożniki 2008

I miejsce: Gimnazjum im. K.S. Wyszyńskiego w Oleśnie, grupa dziewcząt (62 szt.)
II miejsce: WTZ Dąbrowa Tarnowska (53 szt.),
III miejsce: Gimnazjum im. K.S. Wyszyńskiego w Oleśnie, chłopcy (48 szt.),
V miejsce: WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie (34 szt.)
VI miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku (30 szt.).

I miejsce: zdobyła Marta Kądzielawa - WTZ Dąbrowa Tarnowska,
II miejsce: Daniel Krawczyk - WTZ Dąbrowa Tarnowska,
III miejsce: Jarosław Kozaczka - WTZ Dąbrowa Tarnowska.

W czwartek, 15 maja 2008 r., nad zalewem w Narożnikach w Radgoszczy, odbył się "I Integracyjny Piknik Wędkarski-Narożniki 2008" zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Wójta Gminy Radgoszcz. Współorganizatorami imprezy byli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie, "KRISPOL-MOTOSUM" w Dąbrowie Tarnowskiej, Ośrodek Jazdy Konnej "BANDOS- RANCH" Radgoszcz - Narożniki oraz "ELIOT-NATURE" Niwki, a także miejscowy WOPR Organizatorzy przewidzieli szereg imprez towarzyszących, w których wzięło udział ponad 100 osób, były to m.in. przejażdżki motorówkami po zalewie, grill i degustacje kulinarne, zabawy i konkursy, przejażdżki konne, a także pokaz lotniczy i strażacki oraz pokaz przygotowany przez patrol policyjny z psem tropiącym. Piknik rozpoczął się zawodami wędkarskimi, w których wzięło udział 60 zawodników podzielonych na 6 grup. Sędziowie oceniali ilość złowionych ryb. Nagrodzone miejsca zajęli: I miejsce: Gimnazjum im. K.S. Wyszyńskiego w Oleśnie, grupa dziewcząt (62 szt.) II miejsce: WTZ Dąbrowa Tarnowska (53 szt.), III miejsce: Gimnazjum im. K.S. Wyszyńskiego w Oleśnie, chłopcy (48 szt.), IV miejsce: Ośrodek Opiekuńczo Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży w Jadownikach Mokrych (35 szt.), V miejsce: WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie (34 szt.) VI miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku (30 szt.). Oprócz nagród każda drużyna zawodów zastała uhonorowana pucharem, dyplomem a także nagrodami, które ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Naszą integracyjną imprezę zaszczycili swoją obecnością: Prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie Ignacy Piskorski, Dyrektor PZW w Tarnowie Krzysztof Zakrzewski, Skarbnik Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Michalak oraz Sekretarz Powiatu Kazimierz Wójcik, Dyrektor PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej mgr Agnieszka Anioł-Głuszek wraz z Panią Marzeną Gubernat, Wicewójt Gminy Radgoszcz Mirosław Burzec, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" mgr Stanisława Jastrząb oraz Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Pani Halina Sarat, Prezes Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych w Krakowie Ryszard Kacer, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarku mgr Aneta Orłowska oraz ks. Mieczysław Koszyk z Olesna. W konkurencji: "Odkrywca z Wyspy Skarbów" zorganizowanej przy współudziale FHU Krispol-Motosum, Krzysztof Poloński w Dąbrowie Tarnowskiej: I miejsce: zdobyła Marta Kądzielawa - WTZ Dąbrowa Tarnowska, II miejsce: Daniel Krawczyk - WTZ Dąbrowa Tarnowska, III miejsce: Jarosław Kozaczka - WTZ Dąbrowa Tarnowska. Uczestnicy, którzy po raz pierwszy w życiu uczestniczyli w przejażdżkach konnych otrzymali specjalne dyplomy "Za pierwsze kroki w jeździe konnej w stylu WESTERN". Piknik był doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji osób niepełnosprawnych przy tak wspaniałej, słonecznej pogodzie ze sprawnymi, do uwrażliwienia jednych na potrzeby drugich, a także nawiązania zwykłych koleżeńskich kontaktów. Wszyscy uczestnicy imprezy okazali swoją wdzięczność i zadowolenie a uśmiech na twarzach uczestników był dowodem ich świetnej zabawy. Na zakończenie kierownik WTZ mgr Ryszard Micek podziękował Samorządowi Gminy Radgoszcz, Okręgowi PZW w Tarnowie oraz Samorządowi Powiatu Dąbrowskiego za wsparcie i współpracę przy organizacji I Integracyjnego Pikniku Wędkarskiego w Narożnikach. Chcemy również podkreślić, że wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji Integracyjnego Pikniku w Narożnikach.