1. I edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Z Ekologią Na Ty"

I edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Z Ekologią Na Ty"

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej.
Nagrody dla uczestników ufundował Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej.

W dniu 16 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla gimnazjalistów "Z Ekologią Na Ty".Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym młodzież gimnazjalna rozwiązywała test składający się z 30 pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska. W drugim etapie zatytułowanym "Śmieciomoda" drużyny prezentowały stroje wykonane z materiałów powszechnie uważanych za śmieci.Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej.Najlepsi w kategorii grupowej okazali się zajmując I miejsce - Mariusz Osika i Paulina Łabuz z Gimnazjum w Radgoszczy. W kategorii indywidualnej, zdobywając w teście największą ilość punktów, najlepszy był Mariusz Osika.Nagrody dla uczestników ufundował Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej. W kategorii grupowej II miejsce zajęły Ewelina Kiełbasa i Katarzyna Kiwior z Gimnazjum w Oleśnie a III miejsce - Weronika Lichorobiec i Aneta Zielińska z Gimnazjum w Radgoszczy. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością przy projektowaniu i prezentowaniu kreacji.Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Anna Zarzycka, Monika Piekielniak- Kozik oraz Justyna Węgiel.