1. Historia dąbrowskiej Policji na wystawie w Krakowie

Historia dąbrowskiej Policji na wystawie w Krakowie

We współpracy m.in. z  Archiwum Narodowym w Krakowie, Domem Malarek w Zalipiu, Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołem Historii Drogownictwa GDDKiA w Szczucinie, Kurierem Dąbrowskim  oraz dzięki życzliwości osób prywatnych, udało się zebrać wiele fotografii i dokumentów przedstawiających służbę dąbrowskich policjantów oraz postaci powiązanych z ziemią Powiśla Dąbrowskiego oraz historią formacji m.in. o Eugeniuszu DąbrowieckimZygmuncie ŚliskimTadeuszu Krasnodębskim czy Kazimierzu Owsianym. Wystawa ta prezentuje jak zmieniała się formacja policyjna na przełomie ostatniego wieku. Dzięki powyższym podmiotom udało się również zaprezentować wiele ciekawych eksponatów przedstawiających elementy dziedzictwa kulturowego regionu Powiśla Dąbrowskiego.

Wystawa będzie prezentowana w Krakowie do połowy marca br.

Od ubiegłego tygodnia sala konferencyjna znajdująca się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie stała się miejscem prezentacji historii dąbrowskiej Policji.   Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  przygotowała i prezentuje wystawę zdjęć i dokumentów przedstawiających historię dąbrowskiej Policji, ich służbę na przełomie ostatnich 95 lat. Prezentowana ekspozycja jest również znakomitą okazją do promocji całego Powiśla Dąbrowskiego, znajdujących się na jego terenie wielu wspaniałych miejsc i zabytków. Dlatego też, oprócz prezentowanych na wystawie materiałów archiwalnych dotyczących policji, można również zobaczyć eksponaty związane z ziemią dąbrowską.   Prace mające na celu zebranie materiałów na wystawę zainicjował szef dąbrowskich  policjantów mł. insp. Andrzej Kupiec.   We współpracy m.in. z  Archiwum Narodowym w Krakowie, Domem Malarek w Zalipiu, Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołem Historii Drogownictwa GDDKiA w Szczucinie, Kurierem Dąbrowskim  oraz dzięki życzliwości osób prywatnych, udało się zebrać wiele fotografii i dokumentów przedstawiających służbę dąbrowskich policjantów oraz postaci powiązanych z ziemią Powiśla Dąbrowskiego oraz historią formacji m.in. o Eugeniuszu Dąbrowieckim, Zygmuncie Śliskim, Tadeuszu Krasnodębskim czy Kazimierzu Owsianym. Wystawa ta prezentuje jak zmieniała się formacja policyjna na przełomie ostatniego wieku. Dzięki powyższym podmiotom udało się również zaprezentować wiele ciekawych eksponatów przedstawiających elementy dziedzictwa kulturowego regionu Powiśla Dąbrowskiego.   Wystawa będzie prezentowana w Krakowie do połowy marca br.