Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie zakończone

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie zakończone

Dzisiaj na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej zostały zakończone XXX Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie.

Przez kilka dni Dąbrowa Tarnowska gościła całą czołówkę polskich łuczników. Ogółem w Mistrzostwach startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników.
MLKS Dąbrovia reprezentowany był przez trzy zawodniczki i jednego zawodnika.

Dekoracji zwycięzców dokonali: Prezes Polskiego Związku Łuczniczego Henryk Jurzak, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Marek Minorczyk, były Prezes MLKS Dąbrovia Jerzy Kozak i obecny Prezes Dąbrovii Stanisław Aksamit.

W zakończeniu imprezy uczestniczył również Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera.

Halową Mistrzynią Polski na 2012 rok została w łucznictwie olimpijskim Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec), która pokonała Emilię Jędra (ŁKS Radom) 6-4.

W łucznictwie bloczkowym Halową Mistrzynią Polski na 2012 rok została Anna Stanieczek (Orlik Goleszów), która pokonała Joannę Cymkiewicz 6-2 (UKS Nowy Marymont Warszawa).

Halowym Mistrzem Polski Seniorów w łucznictwie olimpijskim został zawodnik Karimy Prząsław Piotr Nowak, który pokonał 6-4 Jacka Procia z legnickiego Strzelca.

W łucznictwie bloczkowym Halowym Mistrzem Polski Seniorów został Bogusław Piekarski z "Dolnoślazaka Wrocław", który pokonał również 6-4 Krzysztofa Gorczycę również z legnickiego Strzelca.

Drużynowym Halowym Mistrzem Polski Seniorów w łukach klasycznych została drużyna UKS TALENT Wrocław, natomiast Drużynowym Halowym Mistrzem Polski Seniorek w łukach klasycznych została drużyna LKS Łucznik Żywiec.
Przedstawiciele MLKS Dąbrovia zajęli następujące miejsca:
W indywidualnej Rundzie FITA seniorek w łukach klasycznych najlepsze miejsce zajęła Katarzyna Mickiewicz – 8 miejsce, natomiast Małgorzata Mickiewicz zajęła 29 miejsce. Awaria sprzętu spowodowała, że Agata Bulwa znalazła się na 33 miejscu.
W indywidualnej Rundzie FITA seniorów w łukach klasycznych Jakub Kot zajął 26 miejsce.
W Rundzie Zespołowej seniorek w łukach klasycznych dziewczyny z MLKS Dąbrovia zajęły 7 miejsce.
W zespołach mieszanych mikst w łukach klasycznych drużyna MLKS Dąbrovia w składzie Katarzyna Mickiewicz i Jakub Kot zajęła również 7 miejsce.

Dzisiaj na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej zostały zakończone XXX Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie. Przez kilka dni Dąbrowa Tarnowska gościła całą czołówkę polskich łuczników. Ogółem w Mistrzostwach startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników.MLKS Dąbrovia reprezentowany był przez trzy zawodniczki i jednego zawodnika. Dekoracji zwycięzców dokonali: Prezes Polskiego Związku Łuczniczego Henryk Jurzak, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wiceburmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Marek Minorczyk, były Prezes MLKS Dąbrovia Jerzy Kozak i obecny Prezes Dąbrovii Stanisław Aksamit. W zakończeniu imprezy uczestniczył również Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Halową Mistrzynią Polski na 2012 rok została w łucznictwie olimpijskim Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec), która pokonała Emilię Jędra (ŁKS Radom) 6-4. W łucznictwie bloczkowym Halową Mistrzynią Polski na 2012 rok została Anna Stanieczek (Orlik Goleszów), która pokonała Joannę Cymkiewicz 6-2 (UKS Nowy Marymont Warszawa). Halowym Mistrzem Polski Seniorów w łucznictwie olimpijskim został zawodnik Karimy Prząsław Piotr Nowak, który pokonał 6-4 Jacka Procia z legnickiego Strzelca. W łucznictwie bloczkowym Halowym Mistrzem Polski Seniorów został Bogusław Piekarski z "Dolnoślazaka Wrocław", który pokonał również 6-4 Krzysztofa Gorczycę również z legnickiego Strzelca. Drużynowym Halowym Mistrzem Polski Seniorów w łukach klasycznych została drużyna UKS TALENT Wrocław, natomiast Drużynowym Halowym Mistrzem Polski Seniorek w łukach klasycznych została drużyna LKS Łucznik Żywiec.Przedstawiciele MLKS Dąbrovia zajęli następujące miejsca:W indywidualnej Rundzie FITA seniorek w łukach klasycznych najlepsze miejsce zajęła Katarzyna Mickiewicz – 8 miejsce, natomiast Małgorzata Mickiewicz zajęła 29 miejsce. Awaria sprzętu spowodowała, że Agata Bulwa znalazła się na 33 miejscu.W indywidualnej Rundzie FITA seniorów w łukach klasycznych Jakub Kot zajął 26 miejsce.W Rundzie Zespołowej seniorek w łukach klasycznych dziewczyny z MLKS Dąbrovia zajęły 7 miejsce.W zespołach mieszanych mikst w łukach klasycznych drużyna MLKS Dąbrovia w składzie Katarzyna Mickiewicz i Jakub Kot zajęła również 7 miejsce. źródło:www.archery.pl źródło:www.archery.pl źródło:www.archery.pl źródło:www.archery.pl źródło:www.archery.pl