1. Gala finałowa plebiscytu „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2018”

Gala finałowa plebiscytu „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2018”

13 października 2018 roku w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się gala finałowa plebiscytu „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2018” na najprężniej działającą organizację w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w powiecie dąbrowskim w połączeniu z Balem Seniora, w ramach projektu „Aktywni dla siebie – aktywni dla innych” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W tym dniu, w powiatowej instytucji kultury zgromadzili się przedstawiciele samorządu powiatowego i samorządów gminnych a zarazem członkowie Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego – organizatora niniejszego plebiscytu, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i kół gospodyń wiejskich z powiatu dąbrowskiego. Swoją obecnością zaszczycili: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta, Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Kazimierz Olearczyk wójt Gminy Bolesław, Małgorzata Bułat dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Podczas uroczystości Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski i Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego podziękował i pogratulował wszystkim stowarzyszeniom biorącym udział w plebiscycie. Chciałem bardzo serdecznie podziękować i pogratulować dwóm stowarzyszeniom, które zgłosiły swój udział w plebiscycie: Run Team oraz Football Academy. Dziękuję wymienionym organizacjom za odpowiedź na nasze zaproszenie, za wypełnienie zgłoszenia oraz za pełną mobilizację podczas głosowania. Walka o miano najlepszej organizacji toczyła się do samego końca co świadczy, że obydwa stowarzyszenia cieszą się dużym uznaniem wśród mieszkańców powiatu dąbrowskiego – powiedział Tadeusz Kwiatkowski. O „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2018” w internetowym głosowaniu walczyły dwie organizacje, które łącznie otrzymały aż 2 225 głosów. Zwycięzcą plebiscytu został Uczniowski Klub Sportowy Football Academy z Dąbrowy Tarnowskiej, na który internauci oddali 1 386 głosów. Zaszczytne drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Run Team Dąbrowa Tarnowska, które otrzymało 839 głosów. Obydwa stowarzyszenia otrzymały z rąk Tadeusza Kwiatkowskiego starosty dąbrowskiego oraz Krzysztofa Kaczmarskiego burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej dyplomy, a zwycięska organizacja statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2018”. Piękna statuetka wykonana jest z drzewa jabłoni przez Stanisława Strońskiego – artystę, plastyka z Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas gali finałowej plebiscytu, odbył się koncert pieśni patriotycznych z okazji obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w wykonaniu zespołu Filii Dei również z Dąbrowy Tarnowskiej. Spotkanie prowadzili: Mariola Smolorz i Grzegorz Olearczyk – przedstawiciele Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystość wzbogaciła wystawa fotograficzna prezentująca działalność stowarzyszeń biorących udział w plebiscycie.