Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Finał VII edycji konkursu pn. "Bądź Wielkim"

Finał VII edycji konkursu pn. "Bądź Wielkim"

Finał VII edycji konkursu pn.

16 maja br., w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał VII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" przebiegający pod hasłem „W drodze ku świętości … Papież - Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1983 r. – 15.10.1988 r.”
Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskie joraz Dąbrowskiego Domu Kultury.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski.

Patronat medialny: Radio RDN Małopolska, miesięcznik „Powiśle Dąbrowskie”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie:
1. Pan Robert Pantera - Wicestarosta Dąbrowski, Przewodniczący Komisji Konkursowej,
2. Pani Ewa Drzazga – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Dąbrowie Tarnowskiej,
3. Pan Stanisław Krawiec – Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu,
5. Pan Paweł Chojnowski – Dyrektor Dąbrowskiego Domu,
6. Pani Ewa Baran  – przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczestnicy konkursu w finałowym etapie mieli za zadanie przedstawienie w sposób widowiskowy (tj. poprzez scenografię, kostiumy, oprawę muzyczną, czytelny przekazu itp.) sylwetki wybranego świętego lub błogosławionego, który został kanonizowany lub beatyfikowany przez Jana Pawła II w latach 1984-1988.

Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem scenografii i gry aktorskiej młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu.

Uznanie publiczności zdobyły również solowe występy Gabrieli Sołtys oraz Sary Banaś.

Zgodnie z regulaminem, Komisja konkursowa sporządzając listę finalistów konkursu brała pod uwagę sumę punktów uzyskanych przez zespół za zadania wykonywane w ramach I, II i III – finałowego etapu.

Poszczególne zespoły zakwalifikowane do finału VII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świetego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" zajęły następujące miejsca:

W kategorii „szkoły podstawowe":

I miejsce: SZKOŁA  PODSTAWOWA  IM. MARII  KOZACZKOWEJ W ZALIPIU  (Zespół w składzie : Ewelina Tarka, Katarzyna Wojcieszko, Iwona Skowron, Patrycja Ruta, Justyna Lelek)

 II miejsce: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BŁ. KS. J. POPIEŁUSZKI W NIECZAJNIE GÓRNEJ (Zespół w składzie :Oliwia Puła, Kamila Machaj,  Natalia Nędza, Patrycja Rogoż, Karolina Bąk) 

III miejsce: SZKOŁA  PODSTAWOWA  IM. ANNY  JENKE W  ZIEMPNIOWIE  (Zespół w składzie :Katarzyna Gawlak, Karolina Kopacz,Zuzanna Wójcik ,    Szymon  Matuszczak, Przemysław Opyd)  

IV miejsce: ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZESZKOLNY W SKRZYNCE  (Zespół w składzie : Joanna Dziedzic, Dominika Dudek, Martyna Dudek,     Gabriela Dudek, Ewelina Dudek)   

W kategorii „gimnazja":

I miejsce: PUBLICZNE  GIMNAZJUM IM. OJCA ŚW. JANA PAWŁA II W RADGOSZCZY (Zespół w składzie : Paulina Burzec, Gabriela Leżoń,  Justyna Toczek , Aleksandra Zielińska, Natalia Mazur)

II miejsce: GIMNAZJUM  IM. TADEUSZ KOŚCIUSZKI W  MĘDRZECHOWIE (Zespół  nr 1 w składzie :Szymon Smaga, Monika Trzepacz, Szczepan Nowak,  Anna Słomska, Sylwia Chmura)

III miejsce: PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWIŚLA DĄBROWSKIEGO W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ
(Zespół nr 2 w składzie : Patrycja Dykas, Aneta Marek, Aneta Witek Aleksandra Sikora, Ewelina Świątek)

IV miejsce: GIMNAZJUM IM. KARDYŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGOW  OLEŚNIE (Zespół  nr 2 w składzie :   Natalia Garncarz, Kinga Chabin, Angelika Lis, Aleksandra Węgiel, Angelika Ryczek)

W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne":

I miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  NR 1 W  DĄBROWIE  TARNOWSKIEJ (Zespół  nr 1 w składzie : Karolina Bartoń,  Natalia Nawój, Klaudia Nawój, Klaudia Szczypta, Joanna Bania)

II miejsce:
ZESPÓŁ SZKÓŁ
PONADGIMNAZJALNYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W BRNIU (Zespół  nr 1 w składzie :Wojciech Ryczek, Wojciech Węgiel, Piotr Skowron, Paweł Grzesik, Michał  Ptak)

III miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W BRNIU (Zespół  nr 2 w składzie : Patrycja Rodak, Dominik Garncarz, Damian Bania, Natalia Sajdak, Sylwester Czupryna)

IV miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  NR 2 IM. K.K.BACZYŃSKIEGO W  DĄBROWIE  TARNOWSKIEJ (Zespół  nr 3 w składzie : Iwona Dziedzic, Karolina Rozkuszka, Oliwia Koper, Krzysztof Mika, Patrycja Markot)

Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczał Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz.

Specjalne nagrody - wyróżnienia otrzymały również zespoły, których prace konkursowe uzyskały wysoką liczbę punktów, jednak biorąc pod uwagę sumę punktów uzyskanych podczas I i II etapu zespoły nie zostały zakwalifikowane do finału:
1. PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ARMII KRAJOWEJ W NIECIECZY (Zespół w składzie : Maksymilian Witkowski, Maria Piotrowska, Tomasz Piotrowski, Adrian Grzymek, Damian Wnęk)
2. ZESPÓŁ SZKÓŁ W LESZCZYNIE – PUBLICZNE GIMNAZJUM (Zespół w składzie : Agata Chojecka, Konrad Król, Faustyna Ujejska , Sylwia Tracz, Damian Grudzień)
3. GIMNAZJUM IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W OLEŚNIE (Zespół nr 1 w składzie : Sylwia Bubel, Anna Wątroba, Agnieszka Machacz, Adrianna Łysik, Kinga Kopyto)
4. GIMNAZJUM W CZERMINIE (Zespół w składzie : Martyna Gawlak, Dominika Pogoda, Anna Trybulec, Agnieszka Hasek, Gabriela Marchwicka)
5. GIMNAZJUM PUBLICZNE IM. JANA PAWŁA II W RADOMYŚLU WIELKIM (Zespół w składzie : Karolina Siembab, Ilona Leśniowska, Weronika Kawa, Aleksandra Snuzik, Konrad Cymbor)
6. GIMNAZJUM IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MĘDRZECHOWIE (Zespół nr 2 w składzie : Piotr Kogut,, Magdalena Kołton, Wojciech Foszcz, Kamil Smoła, Bartłomiej Krupa)
7. GIMNAZJUM IM. BOHATERÓW WRZEŚNIA W SZCZUCINIE (Zespół w składzie : Daria Chrabąszcz, Anita Kowal, Bartłomiej Sejdor, Angelika Szczygieł, Paulina Urban)                                                                                           8.  PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWIŚLA DĄBROWSKIEGO W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ (Zespół nr 1 w składzie : Łucja Lech, Ewelina Pyzik, Karolina Dobrzyńska, Katarzyna Wrzosek, Roksana Cygan)

Po wręczeniu nagród oraz dyplomów dla uczestników konkursu Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski złożył gorące podziękowania współorganizatorom konkursu, patronom medialnym i honorowym.

Specjalne podziękowania skierował do sponsorów konkursu, dzięki którym ufundowane zostały wspaniałe nagrody dla laureatów konkursu oraz zorganizowany został poczęstunek.

Główni sponsorzy konkursu:

* Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej
* Grupa Producentów Rolnych "Pieczarka Galicyjska" Sp. z o.o Bronisław Stój (Oleśnica)
* EGBUD. Kopalnia piasku i żwiru – Grzegorz Piechota (Wójcina)
* BRUK-BET Sp. z o.o. Krzysztof Witkowski (Nieciecza)
* Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej
* Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych Sp. z o.o. – Ryszard Jędraszak (Dąbrowa Tarnowska)
* Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów – Marian Szajor (Ćwików)
* TANKPOL Sp. z o.o. Roman Mosio (Szczucin)
* Zakład Piekarniczo-Cukierniczy "Malinka" Maria Czosnyka (Żabno)
* Zakład Produkcji i Obrotu Artykułami Spożywczymi "TARSMAK" – Teresa i Józef Gondek (Radgoszcz)
* Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Nowak (Dąbrowa Tarnowska)
* SĘKPOL Maria i Jan Kowal (Gręboszów)
* CDiS Centrum Doradztwa Inwestycyjnego i Szkoleń – Adrian Janas (Dąbrowa Tarnowska)
* F.H.U. INSTAL-SYSTEM Marek Golonka (Dąbrowa Tarnowska)

Sponsorzy konkursu:

• F.H.U. „DAREX" – Dariusz Knutelski (Nieczajna Górna)
• F.G.H. AGRIA Sp. z o.o. – Bogdan Bigos, Stanisław Latowski (Tarnów)
• D'accord Andrzej Pikul (Luszowice)
• HYDROLAND Józef Lizak (Dąbrowa Tarnowska)
• Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Stanisław Tracz (Dąbrowa Tarnowska)
• Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic (Dąbrowa Tarnowska)
• Biała Gwiazda Usługi Finansowe - Bogusław Gądek (Dąbrowa Tarnowska)
• UNIDENT Mariola Zdanowska – Gęza (Dąbrowa Tarnowska)
• Salon Meblowy Black Red White – Marcin Stachura (Dąbrowa Tarnowska)
• F.B. „BARTIMEX" – Jakub Bartnik (Dąbrowa Tarnowska)
• Przetwórstwo Owocowo-Warzywne VITKANEX – Bogdan i Stanisław Łysik (Kanna)
• FHU „Andrzejek" – Małgorzata Wajda (Dąbrowa Tarnowska)
• Pizzeria Full Pizza – Rafał Kulczyk (Dąbrowa Tarnowska)
• Pizzeria Ateńska – Barbara Pikul (Dąbrowa Tarnowska)
• Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna „Sokołowski" Mariusz Sokołowski (Gruszów Wielki)
• New Life Fitness – Elżbieta Pelc (Dąbrowa Tarnowska)
• F.H. „SMOLIK" s.c. - sklep spożywczo-przemysłowy "GROSZEK" Anna Smolik – Runo, Żaneta Smolik (Dąbrowa Tarnowska)
• Ośrodek Nauki Jazdy Jedynka Paweł Drożdż (Dąbrowa Tarnowska)

16 maja br., w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał VII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" przebiegający pod hasłem „W drodze ku świętości … Papież - Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1983 r. – 15.10.1988 r.” Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskie joraz Dąbrowskiego Domu Kultury. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Patronat medialny: Radio RDN Małopolska, miesięcznik „Powiśle Dąbrowskie”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: 1. Pan Robert Pantera - Wicestarosta Dąbrowski, Przewodniczący Komisji Konkursowej, 2. Pani Ewa Drzazga – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, 3. Pan Stanisław Krawiec – Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, 5. Pan Paweł Chojnowski – Dyrektor Dąbrowskiego Domu, 6. Pani Ewa Baran  – przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestnicy konkursu w finałowym etapie mieli za zadanie przedstawienie w sposób widowiskowy (tj. poprzez scenografię, kostiumy, oprawę muzyczną, czytelny przekazu itp.) sylwetki wybranego świętego lub błogosławionego, który został kanonizowany lub beatyfikowany przez Jana Pawła II w latach 1984-1988. Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem scenografii i gry aktorskiej młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu. Uznanie publiczności zdobyły również solowe występy Gabrieli Sołtys oraz Sary Banaś. Zgodnie z regulaminem, Komisja konkursowa sporządzając listę finalistów konkursu brała pod uwagę sumę punktów uzyskanych przez zespół za zadania wykonywane w ramach I, II i III – finałowego etapu. Poszczególne zespoły zakwalifikowane do finału VII Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świetego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" zajęły następujące miejsca: W kategorii „szkoły podstawowe": I miejsce: SZKOŁA  PODSTAWOWA  IM. MARII  KOZACZKOWEJ W ZALIPIU  (Zespół w składzie : Ewelina Tarka, Katarzyna Wojcieszko, Iwona Skowron, Patrycja Ruta, Justyna Lelek)  II miejsce: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BŁ. KS. J. POPIEŁUSZKI W NIECZAJNIE GÓRNEJ (Zespół w składzie :Oliwia Puła, Kamila Machaj,  Natalia Nędza, Patrycja Rogoż, Karolina Bąk)  III miejsce: SZKOŁA  PODSTAWOWA  IM. ANNY  JENKE W  ZIEMPNIOWIE  (Zespół w składzie :Katarzyna Gawlak, Karolina Kopacz,Zuzanna Wójcik ,    Szymon  Matuszczak, Przemysław Opyd)   IV miejsce: ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZESZKOLNY W SKRZYNCE  (Zespół w składzie : Joanna Dziedzic, Dominika Dudek, Martyna Dudek,     Gabriela Dudek, Ewelina Dudek)    W kategorii „gimnazja": I miejsce: PUBLICZNE  GIMNAZJUM IM. OJCA ŚW. JANA PAWŁA II W RADGOSZCZY (Zespół w składzie : Paulina Burzec, Gabriela Leżoń,  Justyna Toczek , Aleksandra Zielińska, Natalia Mazur) II miejsce: GIMNAZJUM  IM. TADEUSZ KOŚCIUSZKI W  MĘDRZECHOWIE (Zespół  nr 1 w składzie :Szymon Smaga, Monika Trzepacz, Szczepan Nowak,  Anna Słomska, Sylwia Chmura) III miejsce: PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWIŚLA DĄBROWSKIEGO W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ(Zespół nr 2 w składzie : Patrycja Dykas, Aneta Marek, Aneta Witek Aleksandra Sikora, Ewelina Świątek) IV miejsce: GIMNAZJUM IM. KARDYŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGOW  OLEŚNIE (Zespół  nr 2 w składzie :   Natalia Garncarz, Kinga Chabin, Angelika Lis, Aleksandra Węgiel, Angelika Ryczek) W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne": I miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  NR 1 W  DĄBROWIE  TARNOWSKIEJ (Zespół  nr 1 w składzie : Karolina Bartoń,  Natalia Nawój, Klaudia Nawój, Klaudia Szczypta, Joanna Bania) II miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W BRNIU (Zespół  nr 1 w składzie :Wojciech Ryczek, Wojciech Węgiel, Piotr Skowron, Paweł Grzesik, Michał  Ptak) III miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA W BRNIU (Zespół  nr 2 w składzie : Patrycja Rodak, Dominik Garncarz, Damian Bania, Natalia Sajdak, Sylwester Czupryna) IV miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  NR 2 IM. K.K.BACZYŃSKIEGO W  DĄBROWIE  TARNOWSKIEJ (Zespół  nr 3 w składzie : Iwona Dziedzic, Karolina Rozkuszka, Oliwia Koper, Krzysztof Mika, Patrycja Markot) Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczał Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Specjalne nagrody - wyróżnienia otrzymały również zespoły, których prace konkursowe uzyskały wysoką liczbę punktów, jednak biorąc pod uwagę sumę punktów uzyskanych podczas I i II etapu zespoły nie zostały zakwalifikowane do finału:1. PUBLICZNA KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ARMII KRAJOWEJ W NIECIECZY (Zespół w składzie : Maksymilian Witkowski, Maria Piotrowska, Tomasz Piotrowski, Adrian Grzymek, Damian Wnęk)2. ZESPÓŁ SZKÓŁ W LESZCZYNIE – PUBLICZNE GIMNAZJUM (Zespół w składzie : Agata Chojecka, Konrad Król, Faustyna Ujejska , Sylwia Tracz, Damian Grudzień)3. GIMNAZJUM IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W OLEŚNIE (Zespół nr 1 w składzie : Sylwia Bubel, Anna Wątroba, Agnieszka Machacz, Adrianna Łysik, Kinga Kopyto)4. GIMNAZJUM W CZERMINIE (Zespół w składzie : Martyna Gawlak, Dominika Pogoda, Anna Trybulec, Agnieszka Hasek, Gabriela Marchwicka)5. GIMNAZJUM PUBLICZNE IM. JANA PAWŁA II W RADOMYŚLU WIELKIM (Zespół w składzie : Karolina Siembab, Ilona Leśniowska, Weronika Kawa, Aleksandra Snuzik, Konrad Cymbor)6. GIMNAZJUM IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MĘDRZECHOWIE (Zespół nr 2 w składzie : Piotr Kogut,, Magdalena Kołton, Wojciech Foszcz, Kamil Smoła, Bartłomiej Krupa)7. GIMNAZJUM IM. BOHATERÓW WRZEŚNIA W SZCZUCINIE (Zespół w składzie : Daria Chrabąszcz, Anita Kowal, Bartłomiej Sejdor, Angelika Szczygieł, Paulina Urban)                                                                                           8.  PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. BOHATERÓW POWIŚLA DĄBROWSKIEGO W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ (Zespół nr 1 w składzie : Łucja Lech, Ewelina Pyzik, Karolina Dobrzyńska, Katarzyna Wrzosek, Roksana Cygan) Po wręczeniu nagród oraz dyplomów dla uczestników konkursu Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski złożył gorące podziękowania współorganizatorom konkursu, patronom medialnym i honorowym. Specjalne podziękowania skierował do sponsorów konkursu, dzięki którym ufundowane zostały wspaniałe nagrody dla laureatów konkursu oraz zorganizowany został poczęstunek. Główni sponsorzy konkursu: * Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej* Grupa Producentów Rolnych "Pieczarka Galicyjska" Sp. z o.o Bronisław Stój (Oleśnica)* EGBUD. Kopalnia piasku i żwiru – Grzegorz Piechota (Wójcina)* BRUK-BET Sp. z o.o. Krzysztof Witkowski (Nieciecza)* Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej* Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych Sp. z o.o. – Ryszard Jędraszak (Dąbrowa Tarnowska)* Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów – Marian Szajor (Ćwików)* TANKPOL Sp. z o.o. Roman Mosio (Szczucin)* Zakład Piekarniczo-Cukierniczy "Malinka" Maria Czosnyka (Żabno)* Zakład Produkcji i Obrotu Artykułami Spożywczymi "TARSMAK" – Teresa i Józef Gondek (Radgoszcz)* Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Nowak (Dąbrowa Tarnowska)* SĘKPOL Maria i Jan Kowal (Gręboszów)* CDiS Centrum Doradztwa Inwestycyjnego i Szkoleń – Adrian Janas (Dąbrowa Tarnowska)* F.H.U. INSTAL-SYSTEM Marek Golonka (Dąbrowa Tarnowska) Sponsorzy konkursu: • F.H.U. „DAREX" – Dariusz Knutelski (Nieczajna Górna)• F.G.H. AGRIA Sp. z o.o. – Bogdan Bigos, Stanisław Latowski (Tarnów)• D'accord Andrzej Pikul (Luszowice)• HYDROLAND Józef Lizak (Dąbrowa Tarnowska)• Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Stanisław Tracz (Dąbrowa Tarnowska)• Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic (Dąbrowa Tarnowska)• Biała Gwiazda Usługi Finansowe - Bogusław Gądek (Dąbrowa Tarnowska)• UNIDENT Mariola Zdanowska – Gęza (Dąbrowa Tarnowska)• Salon Meblowy Black Red White – Marcin Stachura (Dąbrowa Tarnowska)• F.B. „BARTIMEX" – Jakub Bartnik (Dąbrowa Tarnowska)• Przetwórstwo Owocowo-Warzywne VITKANEX – Bogdan i Stanisław Łysik (Kanna)• FHU „Andrzejek" – Małgorzata Wajda (Dąbrowa Tarnowska)• Pizzeria Full Pizza – Rafał Kulczyk (Dąbrowa Tarnowska)• Pizzeria Ateńska – Barbara Pikul (Dąbrowa Tarnowska)• Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna „Sokołowski" Mariusz Sokołowski (Gruszów Wielki)• New Life Fitness – Elżbieta Pelc (Dąbrowa Tarnowska)• F.H. „SMOLIK" s.c. - sklep spożywczo-przemysłowy "GROSZEK" Anna Smolik – Runo, Żaneta Smolik (Dąbrowa Tarnowska)• Ośrodek Nauki Jazdy Jedynka Paweł Drożdż (Dąbrowa Tarnowska)