1. Dzieci z terenów dotkniętych powodzią pojadą do Budapesztu

Dzieci z terenów dotkniętych powodzią pojadą do Budapesztu

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego zwrócił się z prośbą do zaprzyjaźnionego samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu, o udzielenie pomocy poszkodowanym przez powódź mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego.W ramach pomocy powodzianom samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu zaprosił na kolonię do Budapesztu 46 dzieci z rodzin dotkniętych skutkami ostatniej powodzi. Kolonia odbędzie się w dniach 19-26 lipca 2009 r. . Koszty przejazdu pokryją: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, natomiast koszty pobytu uczestników pokryje XVIII Dzielnica Budapesztu. Z pomocą przyszła również Polonia mieszkająca na Węgrzech organizując zbiórkę środków czystości i żywności dla poszkodowanych.