1. Dotacje na założenie własnej firmy

Dotacje na założenie własnej firmy

Dotacje będą udzielane wyłącznie osobom, które:

- nie ukończyły 25 roku życia w chwili przystąpienia do projektu,

Spotkania informacyjne

Terminy spotkań:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Od 1 sierpnia 2013 roku Centrum Informatyczno-Szkoleniowe Cisnet.pl rozpoczęło realizację projektu „Młodzi na start”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Założeniem projektu jest przygotowanie osób młodych do rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy projektu mogą brać udział w szkoleniach, warsztatach interpersonalnych, a także korzystać z doradztwa zawodowego i biznesowego. Ponadto udzielone zostanie wsparcie finansowe w wysokości maksymalnie 25000 zł (dotacje inwestycyjne) oraz 700 zł miesięcznie, przez okres 6 miesięcy jako wsparcie pomostowe, z możliwością jego wydłużenia do 12 miesięcy. Rekrutacja do projektu trwa do 30 sierpnia 2013 roku. Uczestnikami projektu „Młodzi na start” mogą być wyłącznie osoby do 25 roku życia: - uczące się, pracujące lub nieaktywne zawodowo (niezarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne); - zamieszkałe na terenie powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, krakowskiego (bez m. Kraków), miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego oraz suskiego. Dotacje będą udzielane wyłącznie osobom, które: - nie ukończyły 25 roku życia w chwili przystąpienia do projektu, - zamierzają podjąć prowadzenie działalności gospodarczej w zawodach pozarolniczych (niezwiązanych z produkcją rolną i zwierzęcą), - nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu. Spotkania informacyjne Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie "Młodzi na start' organizowane są spotkania informacyjne, podczas których zostaną przedstawione zasady udziału i rekrutacji do projektu. Terminy spotkań: 19 sierpnia 2013r. - Nowy Sącz - Hotel Panorama, ul. Romanowskiego 4a, godzina 11.00 20 sierpnia 2013r. - Tarnów - Hotel Tarnovia, ul. Kościuszki 10 sala nr 3 (Szklana) IV piętro, godzina 11.00 21 sierpnia 2013r. - Myślenice - Myślenicki Ośrodek Kultutr i Sportu il. M.J. Piłsudskiego 20, godz. 11.00 22 sierpnia 2013r. - Oświęcim - Oświęcimskie Centrum Kultury ul. Śniadeckiego 24, godz. 11.00 23 sierpnia 2013r. - Kraków - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter), godz. 11.00 26 sierpnia 2013r. - Kraków - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Wielicka 72B, sala 106 (Ipiętro) godz. 11.00 Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej www.mojadotacja.eu oraz pod nr tel. 12 630 92 75.