1. „Dobra Przyszłość” - warsztaty z doradcą zawodowym

„Dobra Przyszłość” - warsztaty z doradcą zawodowym

Efektem porady - indywidualnej rozmowy z doradcą zawodowym - powinno być:

20 czerwca 2011 r.w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się grupowe warsztaty z doradcą zawodowym. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pn. „Dobra Przyszłość" – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Doradca Zawodowy miał za zadanie pomóc Uczestnikom Projektu w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego w odniesieniu do środowiska pracy, wyboru lub zmiany zatrudnienia lub też osiągnięcia właściwego dostosowania zawodowego. Uczestnicy Projektu w trakcie warsztatów dowiedzieli się, jak profesjonalne zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej: co robić, a czego się wystrzegać, jak się ubrać na rozmowę, jakich gestów unikać, a jakie są wskazane, gdy ubiegamy się o pracę. W trackie warsztatów Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej zapewniło opiekę nad dziećmi Uczestników Projektu dzięki czemu mogli oni aktywnie brać udział w warsztatach. Kolejnym etapem będą indywidualne spotkania Uczestników Projektu z doradcą zawodowym. Celem tych spotkań będzie udzielenie indywidualnej pomocy osobie, która znalazła się w trudnej sytuacji na rynku pracy, traci w niej orientację i nie potrafi poradzić sobie z jej rozwiązaniem. Efektem porady - indywidualnej rozmowy z doradcą zawodowym - powinno być:a) zwiększenie szans osoby na znalezienie zatrudnienia, odpowiadającego jej zdolnościom, cechom i kwalifikacjom,b) wybór szkolenia umożliwiającego doskonalenie zawodowe lub zdobycie nowego zawodu,c) swobodny rozwój osobowości Uczestnika Projektu, który wspólnie z doradcą rozwiązał problem,d) przejęcie przez osobę odpowiedzialności za podejmowane przez siebie działania.