1. Dożynki Gminne w Dąbrowie Tarnowskiej

Dożynki Gminne w Dąbrowie Tarnowskiej

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Kategoria wieniec tradycyjny
I miejsce – Sołectwo Brnik
II miejsce Sołectwo Sutków
III miejsce Sołectwo Morzychna

Kategoria wieniec nowoczesny
I miejsce – Sołectwo Laskówka Chorąska
II miejsce Sołectwo Smęgorzów
III miejsce Sołectwo Lipiny

Konkurs ośpiewania wieńca
I miejsce – Sołectwo Smęgorzów
II miejsce Sołectwo  Gruszów Wielki
III miejsce Sołectwo Lipiny

28 sierpnia br. w Smęgorzowie odbyły się Dożynki Gminne w Dąbrowie Tarnowskiej, w których uczestniczyli Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Sołectwo i OSP Smęgorzów, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów oraz Dąbrowski Dom Kultury. Na tegoroczne dożynki przybyli m.in.: Posłowie na Sejm RP Urszula Augustyn i Andrzej Sztorc, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński, Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Pikul, Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Adam Rzemiński, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej insp. Bogdan Tabiś, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska Zbigniew Matuła,Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Micek, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Ewa Drzazga, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwiga Kusior, Prezes Honorowy Zarządu Powiatowego OSP Krzysztof Michalak, radny Rady Miasta Tarnowa Robert Wardzała, radni Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, radni Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Gospodarzy dożynek gminnych reprezentowali m.in. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek – który objął patronat honorowy nad imprezą, Z-ca Burmistrza Marek Minorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Władysław Knutelski, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski i Sołtys Smęgorzowa Ryszard Ciombor. Dożynki rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Stanisława Biskupa Męczennika w Smęgorzowie, podczas której proboszcz parafii Ks. Bogdan Lebryk poświęcił wieńce dożynkowe z całej gminy. Po Mszy Św. uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na plac szkolny obok Publicznej Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na scenie wystąpiły wokalistki, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, a także zespół folklorystyczny „Nieczajnianie” z Nieczajnej Górnej. Przeprowadzono również konkursy: na Najciekawszą Prezentację Sołectwa czyli „ośpiewanie wieńców dożynkowych” oraz „Nagroda Publiczności” na wieniec dożynkowy, który najbardziej spodobał się uczestnikom imprezy. Wyniki konkursów przedstawiają się następująco: Kategoria wieniec tradycyjnyI miejsce – Sołectwo BrnikII miejsce Sołectwo SutkówIII miejsce Sołectwo Morzychna Kategoria wieniec nowoczesnyI miejsce – Sołectwo Laskówka ChorąskaII miejsce Sołectwo SmęgorzówIII miejsce Sołectwo Lipiny Konkurs ośpiewania wieńcaI miejsce – Sołectwo SmęgorzówII miejsce Sołectwo  Gruszów WielkiIII miejsce Sołectwo Lipiny Tegorocznemu świętu plonów Gminy Dąbrowa Tarnowska towarzyszyły również takie atrakcje jak: pokaz żużlowy w wykonaniu Roberta Wardzały byłego żużlowca, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, eksperta sportowego w TVP Sport i e-speedway.pl, a także wystawy stoisk: z Gminy Dąbrowa Tarnowska, Koła Pszczelarzy w Dąbrowie Tarnowskiej i rękodzieła ludowego. Dla najmłodszych uczestników przygotowany został plac zabaw. Dożynki gminne zakończyły się zabawą taneczną z zespołem „RIVIA”.