1. Dąbrowska Parafia zachęca do oddawania elektrośmieci

Dąbrowska Parafia zachęca do oddawania elektrośmieci

W tym tygodniu mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej będą mieli okazję by pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bez szkody dla środowiska, a zbiórce towarzyszyć będzie szczytny cel. Dąbrowska Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej prosi o włączenie się w akcję ekologiczno-charytatywną organizowaną przez międzynarodową organizację pozarządową Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche In Not). Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w najbliższą środę – 21 sierpnia w godzinach od 8.00 do 15.00 na parkingu przy nowym kościele. Środki z niej pozyskane przeznaczone zostaną na wsparcie kościoła misyjnego. Warto wziąć udział w tej akcji, mając na uwadze to, że wyrzucanie elektrośmieci na śmietnik stanowi zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia ze względu na obecność niebezpiecznych substancji. Przy okazji zbiórki można także wyrazić swoją solidarność z ubogimi i prześladowanymi za wiarę chrześcijanami, którym organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc.