1. Dąbrowscy kryminalni najlepsi w Małopolsce

Dąbrowscy kryminalni najlepsi w Małopolsce

Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach : zespołowej i indywidualnej.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsca zajęli:

nadkom. Jerzy Karaś z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

podkom. Przemysław Cegliński z Komendy  Miejskiej Policji w Tarnowie

oraz sierż. Marcin Dąbrowski z komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

16 kwietnia i 23 kwietnia  na terenie siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji przy ul. Mogilskiej 109 w Krakowie odbywały się wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Służby Kryminalnej 2015 . Zawody tego typu  przeprowadzane są w Polskiej Policji po raz pierwszy. Mają na celu promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej a także sprawdzenia przygotowania policjantów tego pionu do realizacji zadań po wejściu w życie zmian w procedurze karnej, która ma nastąpić 1 lipca 2015 r. Do eliminacji małopolskich wytypowano 20 zespołów  ze wszystkich powiatów województwa. Każdy zespół składał się z 4 policjantów: dochodzeniowo – śledczego, operacyjno – rozpoznawczego, , techniki kryminalistycznej oraz sprawującego nadzór nad pracą grupy. Zawody rozpoczęły się 16 kwietnia br. od sprawdzianu umiejętności  praktycznych  na miejscu zdarzenia – który został przeprowadzony w formie oględzin. Po tych zmaganiach na świeżym powietrzu, policjanci przystąpili do pisania testu  z wiedzy zawodowej. 23 kwietnia odbyła się druga część konkursu. Poszczególne zespoły wykazywały się  umiejętnościami strzeleckimi oraz biegłością w udzielaniu pierwszej pomocy. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach : zespołowej i indywidualnej. W klasyfikacji zespołowej  I miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie nadkom. Jerzy Karaś, sierż, szt. Janusz Moździerz, sierż. Sebastian  Kłęk oraz mł. asp. Artur Gnat , która zdobyła 673 punkty. II miejsce z 606 punktami zajął zespół z Komendy Miejskiej Policji  w Tarnowie – w składzie asp. Adrian Gajda, st.asp. Mariusz Lombara, podkom. Przemysław Cegliński, mł. asp. Krzysztof Tomala. III miejsce przypadło drużynie z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem w skałdzie kom. Hubert Kulig, kom. Krzysztof Kołodziej, sierż. szt. Robert Kozioł, asp. szt. Piotr Dańko, która wywalczyła 575 punktów. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsca zajęli: nadkom. Jerzy Karaś z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej sierż. szt. Janusz Moździerz również reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podkom. Przemysław Cegliński z Komendy  Miejskiej Policji w Tarnowie oraz sierż. Marcin Dąbrowski z komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej reprezentować będą Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w finale ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2015” który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 24 – 26 czerwca br.