Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Cztery medale Agaty

Cztery medale Agaty

Z czterema "małymi" medalami powróciła z rozgrywanych w Prudniku łuczniczych Mistrzostw Polski, zawodniczka Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska Agata Bulwa.
Podopieczna trenera Janusza Hudyki triumfowała bowiem w strzelaniach na dystansach 50 i 60 metrów, zajęła drugie miejsce na dystansie 70 metrów oraz sklasyfikowana została na trzeciej pozycji na dystansie 30 metrów.
Uzyskane przez nią wyniki pozwoliły jej na zajęcie pierwszego miejsca w rundzie kwalifikacyjnej. Dąbrowianka uzyskała w niej 1314 pkt., w pokonanym polu zostawiając uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Atenach: Iwonę Marcinkiewicz - 1312 pkt. oraz Justynę Mospinek - 1304 pkt.
W strzelaniach pucharowych, Bulwa bez problemu awansowała do ćwierćfinału. Tu, niestety, uznać musiała wyższość późniejszej wicemistrzyni Alicji Trzcionki (98-103) i ostatecznie sklasyfikowana została na siódmej pozycji.
Inna z dąbrowskich łuczniczek, będąca jeszcze juniorką, Katarzyna Mickiewicz uplasowała się na osiemnastej pozycji (po rundzie kwalifikacyjnej była szesnasta).
Dąbrowianki rywalizowały także w turnieju drużynowym. W walce o awans do półfinału zespół Dąbrovii (Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz) nie sprostał niestety Płaszowiance Kraków (191-206), kończąc turniej na szóstej pozycji. (STM)

Źródło: Dziennik Tarnowski

Z czterema "małymi" medalami powróciła z rozgrywanych w Prudniku łuczniczych Mistrzostw Polski, zawodniczka Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska Agata Bulwa.Podopieczna trenera Janusza Hudyki triumfowała bowiem w strzelaniach na dystansach 50 i 60 metrów, zajęła drugie miejsce na dystansie 70 metrów oraz sklasyfikowana została na trzeciej pozycji na dystansie 30 metrów.Uzyskane przez nią wyniki pozwoliły jej na zajęcie pierwszego miejsca w rundzie kwalifikacyjnej. Dąbrowianka uzyskała w niej 1314 pkt., w pokonanym polu zostawiając uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Atenach: Iwonę Marcinkiewicz - 1312 pkt. oraz Justynę Mospinek - 1304 pkt.W strzelaniach pucharowych, Bulwa bez problemu awansowała do ćwierćfinału. Tu, niestety, uznać musiała wyższość późniejszej wicemistrzyni Alicji Trzcionki (98-103) i ostatecznie sklasyfikowana została na siódmej pozycji.Inna z dąbrowskich łuczniczek, będąca jeszcze juniorką, Katarzyna Mickiewicz uplasowała się na osiemnastej pozycji (po rundzie kwalifikacyjnej była szesnasta).Dąbrowianki rywalizowały także w turnieju drużynowym. W walce o awans do półfinału zespół Dąbrovii (Agata Bulwa, Katarzyna Mickiewicz, Małgorzata Mickiewicz) nie sprostał niestety Płaszowiance Kraków (191-206), kończąc turniej na szóstej pozycji. (STM) Źródło: Dziennik Tarnowski