Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

W świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie uroczyście otwarto wystawę fotograficzną „Powiśle dądrowskie – nasza mała ojczyzna", przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Brniu. Celem wystawy jest zaprezentowanie obiektów sakralnych Powiśla Dąbrowskiego. Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec i Sekretarz Gminy Janusz Plata. Współorganizatorami wystawy byli Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Brniu, pan Czesław Kapuściak oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, pani Małgorzata Morawiec.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dyrektor Gimnazjum im. S. Wyszyńskiego w Oleśnie Barbara Wójcik, Zastępca Dyrektora Marta Ubas, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ćwikowi Halina Dojka. Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli reprezentował Marek Nowak. W uroczystym otwarciu wystawy brali również udział: Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Sportu i Zdrowia Arkadiusz Morawiec, Instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Warias oraz Kierownicy: Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy Elżbieta Luszowicka, Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławiu – Lucyna Mirecka, Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręboszowie – Aneta Kiełbasa; Prezes Stoważyszenia Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno a zarazem Kierownik ODR –u Anna Morawiec, Zastępca Przewodniczącego Oddziału Parafialnego „Caritas" Anna Słonka i Prezes Oddziału Parafialnego Akcji Katolickiej Maria Barszcz, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Oleśnie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Brniu, przedstawiciele młodzieży biorącej udział w realizacji projektu oraz przyjaciele, sympatycy i użytkownicy Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

Zgromadzone informacje o zabytkach, wraz ze zdjęciami obiektów sakralnych są efektem realizacji korelacyjnych ścieżek edukacyjnych i międzyprzedmiotowych. W tym roku już po raz trzeci uczniowie klas II Technikum Budowlanego w Brniu brali udział w projekcie, który obejmował wiadomości z przedmiotów zawodowych; zwłaszcza budownictwa, wiedzy o kulturze, historii regionu i języka polskiego. Dokumentacja z corocznych wycieczek wzbogaca zbiory cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie".

Nauczycielki, opiekunki młodzieży Barbara Grzebieniowszka, Agata Dziedzic – Stolińska i Katrzyna Mędala otrzymały z rąk Wójta podziękowanie za całokształt współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Oleśnie, a w szczególności za przygotowanie z młodzieżą i udostępnienie wystawy.

Wystawę można zwiedzać od 20 kwietnia 2006 do 30 maja 2006r. w świetlicy Urzędu

Gminy w Oleśnie w godzinach pracy biblioteki (8.00 – 16.00). Od 1 czerwca 2006r. wystawa „wędruje" do Domu Malarek w Zalipiu i będzie tam „Gościć" do końca wakacji.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie /oprac.Małgorzata Szado

W świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie uroczyście otwarto wystawę fotograficzną „Powiśle dądrowskie – nasza mała ojczyzna", przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Brniu. Celem wystawy jest zaprezentowanie obiektów sakralnych Powiśla Dąbrowskiego. Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec i Sekretarz Gminy Janusz Plata. Współorganizatorami wystawy byli Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Brniu, pan Czesław Kapuściak oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, pani Małgorzata Morawiec. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dyrektor Gimnazjum im. S. Wyszyńskiego w Oleśnie Barbara Wójcik, Zastępca Dyrektora Marta Ubas, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ćwikowi Halina Dojka. Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli reprezentował Marek Nowak. W uroczystym otwarciu wystawy brali również udział: Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Sportu i Zdrowia Arkadiusz Morawiec, Instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Marta Warias oraz Kierownicy: Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy Elżbieta Luszowicka, Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławiu – Lucyna Mirecka, Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręboszowie – Aneta Kiełbasa; Prezes Stoważyszenia Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno a zarazem Kierownik ODR –u Anna Morawiec, Zastępca Przewodniczącego Oddziału Parafialnego „Caritas" Anna Słonka i Prezes Oddziału Parafialnego Akcji Katolickiej Maria Barszcz, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Oleśnie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta w Brniu, przedstawiciele młodzieży biorącej udział w realizacji projektu oraz przyjaciele, sympatycy i użytkownicy Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Zgromadzone informacje o zabytkach, wraz ze zdjęciami obiektów sakralnych są efektem realizacji korelacyjnych ścieżek edukacyjnych i międzyprzedmiotowych. W tym roku już po raz trzeci uczniowie klas II Technikum Budowlanego w Brniu brali udział w projekcie, który obejmował wiadomości z przedmiotów zawodowych; zwłaszcza budownictwa, wiedzy o kulturze, historii regionu i języka polskiego. Dokumentacja z corocznych wycieczek wzbogaca zbiory cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie". Nauczycielki, opiekunki młodzieży Barbara Grzebieniowszka, Agata Dziedzic – Stolińska i Katrzyna Mędala otrzymały z rąk Wójta podziękowanie za całokształt współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Oleśnie, a w szczególności za przygotowanie z młodzieżą i udostępnienie wystawy. Wystawę można zwiedzać od 20 kwietnia 2006 do 30 maja 2006r. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie w godzinach pracy biblioteki (8.00 – 16.00). Od 1 czerwca 2006r. wystawa „wędruje" do Domu Malarek w Zalipiu i będzie tam „Gościć" do końca wakacji. Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie /oprac.Małgorzata Szado