1. Wyjazd młodzieży do Zakopanego w ramach projektu Kapitał Ludzki

Wyjazd młodzieży do Zakopanego w ramach projektu Kapitał Ludzki

W dniach 23 i 24 maja 2011 roku uczniowie klasy II technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wyjechali na wycieczkę do Zakopanego organizowaną w ramach projektu POKL „Gastronomia i Hotelarstwo – Twoją szansą na rynku pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem wyjazdu było poznanie różnych rodzajów obiektów noclegowych na terenie Zakopanego i zwiedzanie walorów turystycznych Tatr. Młodzież zwiedzała Dolinę Kościeliska i Bukowinę Tatrzańską. Młodzi turyści przeszli także szlakiem niebieskim w kierunku polany Kalatówki, aby zobaczyć Hotel Górski – Kalatówka. Projekt realizowany jest od 1 stycznia 2010 r. do 31 lipca 2011r. na terenie 12 szkół ponadgimnazjalnych o profilu zawodowym gastronomicznym lub hotelarskim (z wyłączeniem kształcenia osób dorosłych), dla których Powiat Tarnowski, Bocheński, Brzeski i Dąbrowski jest organem prowadzącym z: Bochni, Brzeska, Ciężkowic, Czchowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Łysej Góry, Radłowa, Ryglic, Tuchowa, Wojnicza, Zakliczyna i Żabna. Projekt zakłada przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć wyrównawczych i/lub poszerzających w zakresie przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej i hotelarskiej, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatyki, języków obcych i przedsiębiorczości, specjalistycznych kursów umożliwiających zdobycie kwalifikacji zawodowych zwiększających szanse na rynku pracy. Uzupełnieniem zajęć są wyjazdy edukacyjne ukazujące praktyczne możliwości wykorzystania wiedzy. W ramach projektu zakupiono specjalistyczny sprzęt oraz pomoce naukowe, które zapewnią innowacyjny charakter prowadzonych zajęć i wysoki poziom kształcenia.