1. Spotkanie druhów seniorów w Zalipiu

Spotkanie druhów seniorów w Zalipiu

W dniu 22 stycznia br. w Domu Malarek w Zalipiu odbyło się coroczne Spotkanie strażaków i druhów seniorów Gminy Olesno, połączone z noworocznym spotkaniem opłatkowym. Na zaproszenie Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło. Gości powitał oraz podziękował braci strażackiej za trudy pracowitego roku, w imieniu Zarządu gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego ZOSP RP – Ryszard Pikul, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP. W uroczystym Spotkaniu uczestniczyli również m.in.: Proboszcz parafii Zalipie ks. Stanisław Nakielski, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego –Bolesław Łączyński, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Marian Szajor, Komendant Powiatowy PSP st bryg. Adam Rzemiński, Przewodniczący Rady Gminy Olesno Leszek Nowak oraz Radni Gminy Olesno, Prezes honorowy ZOSP RP – druh Krzysztof Michalak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wanda Chlastawa -współorganizator spotkania, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Oleśnie Małgorzata Morawiec oraz sołtys Zalipia Wiesław Trójniak. Okolicznościowe przemówienia do braci strażackiej wygłosili: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Bolesław Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Wójt Gminy Olesna Witold Morawiec. Starosta Dąbrowski złożył strażakom OSP Gminy Olesno podziękowania za wzorową postawę w pełnieniu trudnej służby, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy a w szczególności za ofiarną i pełną poświęcenia pracę, podczas powodzi w 2010 roku. Ponadto Starosta złożył przybyłym na spotkanie druhom, noworoczne życzenia zdrowia, realizacji osobistych planów oraz szczęścia i pomyślności na każdy dzień nowego roku. W podobnym tonie, zostały skierowane do zaproszonych strażaków i druhów seniorów, podziękowania i życzenia złożone przez Przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbarę Pobiegło i Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesława Łączyńskiego.