1. Święto Truskawki

Święto Truskawki

8 czerwca w Nieczajnej Górnej odbyło się po raz VI "Święto Truskawki". W tym roku patronat honorowy nad tym świętem objął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek . W uroczystości wzięło wielu zaproszonych gości m.in.: Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Adam Rzemiński. Uroczystość uświetniona była występami dzieci z przedszkola z Nieczajnej Górnej, zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie”, kapeli ludowej „Dąbrowiacy”, zespołów tanecznych „Sokoliki” i „Voce” z Dąbrowskiego Domu Kultury, swój dorobek artystyczny zaprezentowała również gmina Radgoszcz. Tak jak w poprzednich latach odbył się konkurs na „najlepszego szypułkowicza”. Do konkursu przystąpili: Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa oraz Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk. Najlepszym „szypułkowiczem” okazał się Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski. Podczas święta wszyscy mogli skosztować wyrobów z truskawek a producenci mogli zaprezentować swoje plony. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni. Sponsorami całej imprezy byli: Powiat Dąbrowski, Gmina Dąbrowa Tarnowska, Małopolska Izba Rolnicza, Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw Regionu Powiśla Dąbrowskiego, MODR, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz firma Janusza Pasternaka "EUROSAN", "Skok Wesoła", "Powiśle" K. Bień, Małopolska Telewizja Kablowa, TVP3, "Nowy Kurier Dąbrowski", "Dziennik Polski", Radio "ESKA".