1. Święto Policji w powiecie dąbrowskim

Święto Policji w powiecie dąbrowskim

W dniu 24 lipca 2008 r. w Szczucinie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Jak co roku jest to okazja do wręczenia odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie.W uroczystym spotkaniu zorganizowanym w Wydziale Historii Drogownictwa w Szczucinie udział wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie podinsp. Mariusz Dąbek, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Marian Szajor, Komendant Regionalnej Straży Ochrony Kolei Generał dr Kazimierz Mazur, Szef Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Lewandowski, Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy uzupełnień mjr Zbigniew Orzechowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Adam Rzemiński, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior, oraz naczelnik Wydziału Historii Drogownictwa w Szczucinie Marceli Bochenek. Ponad trzydziestu funkcjonariuszy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymało w tym roku awanse. Nominacje wręczyli: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie podinsp. Mariusz Dudek oraz Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Ponadto brązową odznaką „Zasłużony Policjant" odznaczony został podinsp. Bogusław Pyszny. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa oraz Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski pogratulowali odznaczonym i awansowanym, podziękowali wszystkim policjantom za ofiarną i wzorową służbę oraz złożyli najlepsze życzenia funkcjonariuszom, osobom cywilnym pracującym w Policji i ich rodzinom. Święto Policji związane jest z powołaniem przez Sejm II Rzeczpospolitej, Policji Państwowej, co miało miejsce 89 lat temu – 24 lipca 1919r.