1. Święto Edukacji Narodowej w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu

Święto Edukacji Narodowej w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu

files/aktualnosci/2015/10_pazdziernik/14_Uroczyste_akademie_w_szkolach_ponadgimnazjalnych_powiatu/064.jpg

files/aktualnosci/2015/10_pazdziernik/14_Uroczyste_akademie_w_szkolach_ponadgimnazjalnych_powiatu/037.jpg

files/aktualnosci/2015/10_pazdziernik/14_Uroczyste_akademie_w_szkolach_ponadgimnazjalnych_powiatu/106.jpg

Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela, jest okazją do podziękowania Pracownikom Oświaty za ich pracę na rzecz uczniów, szkół oraz lokalnej społeczności, a także podsumowania poprzedniego roku szkolnego i nagrodzenia nauczycieli za ich pracę. Dzień upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej to święto tych wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pracą dydaktyczno-wychowawczą z młodzieżą we wszystkich typach szkół i placówkach oświatowych. 13 października w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego odbyły się uroczyste akademie, w których uczestniczyli Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu oraz Grzegorz Olearczyk Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Akademie były doskonałą okazją do wręczenia Nagród Starosty dla dyrektorów oraz wyróżnionych w tym roku nauczycieli, w sposób szczególny angażujących się w pracę na rzecz szkoły, osiągając wysokie wyniki dydaktyczno-wychowawcze. Dyrektorzy szkół również docenili pracę swoich nauczycieli przyznając Nagrody Dyrektora. Starosta uczestnicząc w uroczystej akademii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej złożył życzenia dyrekcji, nauczycielom, a także pracownikom administracji i obsługi szkoły. W tym szczególnym dniu wyrażam Państwu wdzięczność za wytrwałą pracę, za rozwijanie zainteresowań i predyspozycji zawodowych uczniów, za trud, jaki wnosicie w przygotowanie młodego człowieka do sprawnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Życzę byście czerpali Państwo radość i satysfakcję z każdego dnia spędzonego w szkole, a uśmiech i wdzięczność uczniów były jak najczęściej obecne w Waszej pracy. – powiedział podczas akademii Starosta. Starosta Tadeusz Kwiatkowski wręczył również przyznane przez niego Nagrody, które otrzymały: Agnieszka Ruta – Wicedyrektor szkoły oraz Anna Bugajska. Podczas akademii Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali: Lidia Ostręga, Helena Karkowska, Marta Chrabąszcz, Anna Gumułka i Janusz Lech. Społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu towarzyszyła Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu. Życzę Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom, aby Wasza Szkoła odnosiła same sukcesy, dawała poczucie bezpieczeństwa i pozwalała młodym ludziom odnaleźć się w dorosłym życiu. Niech wszystkie plany i zamierzenia uda się Państwu zrealizować, a osiągnięte efekty niech staną się źródłem satysfakcji zawodowej oraz przyniosą radość w życiu prywatnym. – mówiła podczas akademii Sekretarz Joanna Ohratka, przekazując adres okolicznościowy w imieniu samorządu powiatowego, na ręce dyrektora szkoły Jarosława Boryczka. Wręczyła również Nagrodę Starosty nauczycielowi Bogdanowi Kowalowi. W tym roku Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu otrzymali: Alicja Krakowska, Barbara Grzebieniowska, Beata Kuchta i Jarosław Będkowski. W tym dniu odbyła się również uroczysta akademia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, w której uczestniczył Grzegorz Olearczyk Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia, przekazując życzenia: Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego, składam najserdeczniejsze podziękowania za codzienne zaangażowanie, działania podejmowane na rzecz uczniów, szkoły oraz lokalnej społeczności. Wręczył również przyznane Nagrody Starosty nauczycielom Elżbiecie Siutaj i Mirosławowi Jastrzębiowi. Podczas akademii Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali: Edyta Opioła – Wójcik, Barbara Smaś, Magdalena Sipior, Sabina Orłowska-Grzech, Agnieszka Golemo, Paweł Łach, Janusz Wątroba, Maria Borek i Elżbieta Czosnyka. Podczas akademii padło wiele ciepłych i życzliwych słów oraz podziękowań skierowanych do dyrekcji, nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców i uczniów. Nagrodzonym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w pracy i życiu osobistym.