1. Szpital ma lądowisko

Szpital ma lądowisko

Na terenie dąbrowskiego szpitala jest już profesjonalne miejsce przeznaczone do startów i lądowań śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Realizacja tego zadania wynikała z konieczności zachowania obowiązującego poziomu bezpieczeństwa i dostosowania do nowych przepisów Ustawy Prawo Lotnicze miejsca przeznaczonego do startów i lądowań śmigłowców ratunkowych.Do tej pory wyznaczone miejsce na terenie ZOZ nie spełniało wymaganych parametrów i loty odbywały się bardzo rzadko. Dzięki ukończeniu tej inwestycji chorzy wymagający natychmiastowej pomocy wysokospecjalistycznej np. w Krakowie są w stanie w bardzo krótkim czasie i bezpiecznie dotrzeć do docelowego szpitala.Wartość przeprowadzonej inwestycji wyniosła blisko 64 tys. zł, z czego ponad 61 tys. zł zostało sfinansowane ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego. W ramach zadania m.in. utwardzono 225 m 2 powierzchni gruntu oraz wykonano oznakowanie poziome strefy TLOF i FATO. Ponadto szpital planuje jeszcze wykonać oświetlenie lądowiska.