1. I Międzypowiatowy Konkurs Pięknego Czytania

I Międzypowiatowy Konkurs Pięknego Czytania

WTZ w DT

Gratulujemy wszystkim laureatom!

23 czerwca br. Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Pomocna Dłoń" przy współudziale Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zorganizowali I Międzypowiatowy Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem "Niezwykła moc zwykłego czytania", który odbył się pod patronatem Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego. Do konkursu przystąpiło 22 uczestników z 6 placówek: WTZ przy SOSW w Tarnowie, WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie, ŚDS w Lisiej Górze, ŚDS w Oleśnicy, WTZ z Zawady Uszewskiej pow. Brzesko oraz WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz twórcza interpretacja czytanego tekstu. Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła prezentację wszystkich uczestników konkursu. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" na czele z Prezesem Krzysztofem Kaczmarskim oraz kierowników poszczególnych placówek. Jury konkursu pod przewodnictwem Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewy Drzazga przyznało: I miejsce ex aequo dla: Janusza Widlaka-WTZ Zawada Uszewska, Grzegorza Mazura-WTZ Dąbrowa T. i Haliny Broniszewskiej-WTZ przy SOSW Tarnów. II miejsce ex aequo dla: Lilli Sendor-WTZ Zawada Uszewska, Anity Gadeckiej-WTZ SOSW Tarnów i Beacie Drożdż-WTZ Dąbrowa T. III miejsce ex aequo dla: Ewy Nytko-ŚDS Lisia Góra, Grzegorza Wróblewskiego-WTZ Dąbrowa T. i Agnieszce Żylskiej-WTZ przy SOSW Tarnów. Pozostali Uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe. WTZ w DT Gratulujemy wszystkim laureatom!